Hlavní obsah

Sony chystá novou verzi kapesní herní konzole PSP

21. 8. 2008, 10:50

Japonský elektronický gigant Sony připravuje zahájení prodeje nové verze kapesní herní konzoly Playstation Portable, kterou bude možné používat jako telefon. Oznámila to dnes firma na největším evropském veletrhu videoher v Lipsku. Dodala, že nová konzole Playstation Portable 3000 vstoupí na evropský trh 15. října.

Článek

Konzole bude mít zabudovaný mikrofon a bude vybavena novou obrazovku s více barvami. Současná konzole PSP již podporuje program Skype, který umožňuje bezplatné telefonování po internetu. U nové verze Sony hodlá tento proces zjednodušit. "Věříme, že to z PSP učiní životaschopné komunikační zařízení," řekl jeden z představitelů firmy.

Přístroj PSP 3000 se bude prodávat za 199 eur (téměř 5000 korun). Bude tak o 30 eur dražší než současná verze konzoly, která zůstane v prodeji, napsala agentura Reuters. Sony dnes rovněž oznámila, že koncem října uvede na trh novou verzi své vlajkové konzoly Playstation 3 s pevným diskem o kapacitě 160 gigabytů, který umožní uchovávat více filmů a her stažených z internetu.

Sony se tak snaží vytvořit podmínky k tomu, aby mohla konzole PlayStation 3 sloužit jako centrum domácí zábavy. Sony od poloviny 90. let dominovala trhu s herními konzolami. Prodej PlayStation 3 však nyní výrazně zaostává za konkurenčním zařízením Wii společnosti Nintendo.

Úspěch konzole Wii je především v interaktivním ovládání každé hry. Hráč neovládá hru pouhým mačkáním tlačítek, ale reálnými pohyby, které by v daných situacích dělal. Více vám o herní konzoli Wii a jejím používání napoví naše recenze.

Reklama

Související články

Výběr článků