Hlavní obsah
 

Nintendo expanduje s konzolí Switch na čínský trh

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo oznámil, že 10. prosince oficiálně uvede svou herní konzoli na trh v pevninské Číně. Bude se zde prodávat za 2099 jüanů (6850 Kč), partnerem bude čínská technologická skupina Tencent. Informovala o tom agentura Reuters.

 
Nintendo expanduje s konzolí Switch na čínský trh

Cena Nintendo Switch na čínském trhu odpovídá podle Reuters cenové politice produktu v zemích, jako je Japonsko či Spojené státy. Vedle vlastního herního zařízení s roční zárukou dostane čínský zákazník i hru New Super Mario Bros U Deluxe. V následujících týdnech Nintendo v Číně uvede spolu s herní konzolí Switch Lite, kterou představilo v září, i hry Mario Kart 8 Deluxe a Super Mario Odyssey.

Nintendo Switch je v první řadě plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, neboť na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Nintendo Switch

Foto: archív výrobce

Odpor regulačních orgánů

Zatímco trh s herními konzolemi v Číně roky brzdil odpor regulačních orgánů, země se mezitím stala největším trhem s mobilními telefony. Z toho profitoval i Tencent, který mimo jiné vyvíjí hry pro chytré telefony.

Herní konzole PlayStation 4 japonského výrobce elektroniky Sony se po uvedení v Číně v roce 2015 příliš nerozšířila. „Věříme, že (konzole) Nintendo Switch do roku 2022 na trhu předstihne PlayStation 4 jak na legálním, tak na černém trhu,“ uvedl analytik Daniel Ahmad ze společnosti Niko Partners.

Díky partnerství s Tencetem si Nintendo podle Ahmada rozšíří portfolio her o ty, které jsou populární na čínském trhu, čínská firma může navíc poskytovat technickou podporu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků