Hlavní obsah
 

Ion Fury vzdává hold legendárním videohrám

Dlouhé čekání je u konce, v pátek oficiálně vyšla očekávaná videohra Ion Fury. Ta vzdává hold legendárním titulům, jako jsou Duke Nukem 3D, Prey a Max Payne. Na tomto titulu totiž pracovali lidé ze studia 3D Realms, kteří původní herní klasiku převlékli do moderního kabátu.

 
Ion Fury vzdává hold legendárním videohrám

Ion Fury se v obchodech nabízí v různých verzích. Za variantu pro PC, PlayStation 4 a Xbox One zaplatí případní zájemci 649 Kč. Dráž však vyjde varianta pro hybridní herní systém Nintendo Switch, stojí 799 Kč.

Hlavní hrdinka přezdívaná "Bombshell" si vysloužila své krycí jméno poté, co deaktivovala bomby pro Global Defense Force. Když zlý transhumanistický génius dr. Jadus Heskel vypustil členy svého kybernetického kultu na ulice Neo DC, Bombshell došlo, že je na čase výbuchy způsobovat, ne jim zabraňovat.

Ukázka ze hry Ion Fury

Foto: archív tvůrců

To nejzajímavější však představuje použitý herní Build Engine, který se stal v minulých letech legendou – použit byl v celé řadě klasických stříleček z pohledu první osoby. Například v již zmiňované hře Duke Nukem 3D, ale také v titulech Shadow Warrior a Blood.

I díky použitému enginu je výsledek opravdu povedený. Ion Fury je kombinací dvou světů, toho starého plného ručně dělaných levelů, tajných místností či manuálních checkpointů, a toho nového s headshoty, fyzikou postav, podporou ovladače a milionem FPS. To všechno v hábitu podobném starým krvavých arkádovým střílečkám, na kterých dnešní třicátníci vyrostli.

Ukázka ze hry Ion Fury

Foto: archív tvůrců

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků