Hlavní obsah

Interaktivní dětské hřiště, které propojuje hraní počítačových her s pobytem na čerstvém vzduchu, vzniklo v Českém Krumlově. Unikátní hřiště je jediné svého druhu v celé střední Evropě. Využívat jej mohou děti už od tří let.

Interaktivní hřiště dostane na vzduch i děti závislé na počítači

Interaktivní hřiště Smart Us pořídilo město Český Krumlov základní škole Plešivec za 2,7 miliónů korun. Původem finský vynález je přístupný všem, kteří se zaregistrují pomocí čipové karty a je vhodné nejen pro děti, ale i pro rodiče.

Cílem nového systému hraní je přimět děti, jež stále více tíhnou k počítačům, aby se více hýbaly. Tvůrci chtějí omezit vysedávání dětí u obrazovek tím, že přenesou počítačové hry a soutěže na skutečné venkovní hřiště.

Děti mohou soupeřit s konkurenty z Finska nebo Belgie

Zájemci tam mohou hrát předem připravené hry nebo ty, které si předtím naprogramovali. Jejich pohyb snímají speciální sloupky a podložka.

Přes internet jsou navíc propojeni s hráči na dalších hřištích v zahraničí, takže mohou soutěžit i s nimi. Mají i možnost srovnání s výkony vrcholových sportovců.

Hraní aktivních počítačových her spaluje kalorie a posiluje srdce
Děti, které hrají moderní fyzicky náročné počítačové hry, vydávají tolik energie, že se mohou ubránit nadváze. Aktivita spojená s hraním navíc zlepšuje činnost jejich srdce, míní vědci z Institutu lidské výkonnosti na Hongkongské univerzitě. Více se dozvíte zde.

"Když se řekne dítěti, nebudeš hrát na počítači, ale běhat venku, není to dostatečný impuls. Toto je spojení počítače s aktivním pohybem," upřesnil Bican z prachatické společnosti ONYX wood, která hřiště dodala a sestavila.

Podobných interaktivních hřišť pod širým nebem je v Evropě zhruba 40, toto je podle Bicana první svého druhu ve střední Evropě. Podrobnosti o tomto systému najdou zájemci na stránkách výrobce, kde je ke stažení i český manuál.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků