Hlavní obsah
Jana Šrejma Kačírková. Foto: Archiv autora

HRA: Minebot Arena - adrenalinová akce

Nikdy bych nevěřil, že tak jednoduchá hra může být tak zábavná a vzrušující. Grafika sice vypadá jako by z osmdesátých let vypadla, ale té hratelnosti by se nejeden dnešní titul mohl přiučit.

Jana Šrejma Kačírková. Foto: Archiv autora
HRA: Minebot Arena - adrenalinová akce

O co tedy jde? V příběhu se praví, že v daleké budoucnosti existuje zábava s názvem Minebot Arena, kde se ve speciálním ringu snaží pozabíjet roboti pomocí výbušnin. Vy samozřejmě ovládáte robota, který je poslán proti přesile na smrt a musí se zachránit.

Možná už si představujete nějaké 3D zápolení, ale musím vás zklamat. Vše se odehrává pouze ve dvou rozměrech a váš hrdina vypadá jako kruh s malou tečkou uprostřed. Útočí proti němu přesila jiných robotů, kteří fungují jako kamikadze - nesou v sobě výbušninu, snaží se do vás narazit a explodovat. Proti tomu však existuje jednoduché řešení - položíte na zem minu, kterou si nepřátelé spletou s vámi a vybuchnou na ní. Musíte to však dělat opravdu rychle, protože množství vašich nepřátel je vskutku veliké a rychlost taky. Budete tak mít neustále co dělat a na obrazovce se to bude jen hemžit různými výbuchy a přitom všem není obtížnost nastavena nijak vysoko, což jen přispívá k vysoké hratelnosti.

Jakmile dokončíte úroveň, jsou vám spočítány body, které jsou v zápětí převedeny na peníze, za které si můžete koupit nějakou speciální zbraň. Plusem je, že u každé je napsáno, jak působí a jak se používá. V následných levelech se pak setkáte i jinými druhy nepřátel, ale vždy je vám napovězeno, jak je zneškodnit.

Všechno navíc podbarvuje rázná techno hudba, což se stylově ke hře vyloženě hodí. Pokud tedy máte chuť na jednoduchou a chytlavou akci a nebude vám vadit, že je trošičku rychlejší a náročnější na postřeh, pak vám Minebot Arena rozhodně udělá radost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků