Hlavní obsah

EA na nákupech, herní gigant převezme rivala Codemasters

Herní gigant Electronic Arts koupí za 1,2 miliardy dolarů (26 miliard korun) britského konkurenta Codemasters, který se proslavil především svými automobilovými simulátory. O akvizici informovala agentura Reuters.

EA na nákupech, herní gigant převezme rivala Codemasters

Cena je nakonec citelně vyšší, než se předpokládalo. Okolo Codemasters totiž již dříve brousilo herní vydavatelství Take-Two Interactive Software, to však za převzetí nabízelo 485 pencí za akcii, jak připomněl server Businesswire. Proti tomu Electronic Arts nabídlo 604 pencí za akcii.

S ohledem na oznámení o uzavření dohody v pondělí výrazně posilovaly akcie Codemasters, jedna se obchodovala za 642 pencí, což představovalo nárůst zhruba o 20 procent.

Důraz na automobilové simulátory

Codemasters stojí za celou řadou zajímavých závodních titulů. Z těch aktuálních se sluší zmínit například Dirt 5, Project Cars 3, Fast & Furious Crossroads, F1 2020 či GRID.

Vedení společnosti Codemasters v oficiálním prohlášení uvedlo, že „zvážilo různé aspekty nabídky EA a došlo k závěru, že obchod je pro akcionáře lepší než konkurenční návrh od Take-Two Interactive Software“.

Stránky studia Codemasters

Foto: repro codemasters.com

Hráči se přitom o své oblíbené tituly obávat nemusí, protože s jejich rozvojem se počítá i pod taktovkou EA. Tomuto hernímu gigantu nejsou automobilové simulátory totiž vůbec cizí, proslavil se především úspěšnou sérií Need for Speed.

EA se kromě toho věnuje ještě sportovním simulátorům, jako jsou NHL a FIFA, ale také sérii Sims, Star Wars či aktuálnímu hitu Apex Legends. Koupě Codemasters pomůže posílit pozici tohoto herního domu právě na poli automobilových simulátorů.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků