Her s podobnou tématikou, kde by přišlo ke slovu i procvičování vnímání prostoru a orientace v něm moc není, logické hry se zaměřují spíše na čistě analytické myšlení, což je škoda.

Počin jako Stackopolis tak lze velice snadno ocenit vysokou známkou, i když říct o jeho vzezření, že je spartánské, by byla urážka nejednoho obyvatele tohoto starořeckého státu.

O co tedy jde? Na izometricky viděné herní ploše máte rozházené kvádry, které musíte přeskupit podle schématu v modré tabulce v rohu obrazovky. To znamená, že na určeném poli musí být navršeny, tři, dva, jeden nebo žádný kvádr - většinou tak vytvoříte nějakou pohlednou strukturu. Zdá se vám to primitivní? Pak vězte, že na ono přeskupení máte vyměřen dosti nemilosrdný časový limit a pokud se do něj ve vyšších úrovních budete chtít vlézt, pak si musíte v přestavování najít nějaký systém, jinak vám ani zběsilé drcení myši nepomůže k úspěchu.

K tomu všemu si budete neustále muset v hlavě promítat plánek v nárysu do izometrického zobrazení - zkrátka poctivá potrava pro vaše mozkové závity i zápěstí a prsty.

DOWNLOAD, homepage, 2.2 MB, 7/10