Fortnite je k dispozici pro počítače, televizní konzole i chytré telefony a počítačové tablety. Stahovat jej je možné zdarma. Hráči si mohou, stejně jako v dalších bezplatných titulech, připlatit za některé vychytávky. Platí se například za jiné vzhledy postav, odlišné výbavy apod.

A za zmiňovaná vylepšení jsou ochotni zaplatit i velmi vysoké částky, klidně i tisíce korun každý měsíc. Koneckonců studio Epic Games si jen díky titulu Fortnite – a díky zájmu lidí – přišli na 67 miliard korun. [celá zpráva]

Sám byl okraden. Pak začal škodit

Právě toho jsou si vědomi i hackeři, kteří se na kradení takových herních účtů soustředí. Často jde o teenagery, kterým nebylo ještě ani 14 let. To je i případ britského počítačového piráta, kterého se podařilo BBC vypátrat a přesvědčit k anonymnímu rozhovoru.

Ukázka ze hry Fortnite

Ukázka ze hry Fortnite

FOTO: archív tvůrců

„Nejprve jsem hrál poctivě, ale pak jsem o svůj účet přišel. Investoval jsem do něj stovky liber a najednou byl pryč, ze dne na den,“ podělil se o svou zkušenost britský hacker.

Po trpké zkušenosti se začal zajímat o to, jak by si mohl takový kradený účet opatřit sám. „Oslovil mě jeden kluk na Twitteru a nabídl mi za necelou libru účet, který měl daleko větší hodnotu. Neváhal jsem a koupil jej,“ prohlásil mladík.

Slovo dalo slovo a následně se seznámil s týmem, který se na krádeže účtů specializuje. „Ti mi ukázali, co a jak mám dělat. Netrvalo dlouho a stal jsem se také členem týmu,“ konstatoval teprve 14letý hacker.

Ukázka ze hry Fortnite

Ukázka ze hry Fortnite

FOTO: archív tvůrců

Hackeři operují celosvětově

Podle něj jsou v týmu desítky stejně starých dětí. Podobných hackerských uskupení přitom existuje daleko více a operují napříč celým světem. Ti nejlepší si prý přijdou klidně i na tisíc liber týdně, tedy v přepočtu na bezmála 30 000 korun.

Mladík přitom serveru BBC poskytl screenshoty svých PayPal účtů a bitcoinových peněženek, aby dokázal, že si nevymýšlí.

Zástupci společnosti Epic Games jsou si problémů s hackery vědomi a neustále se snaží proti takovým nekalým aktivitám bojovat. Uživatele neustále upozorňují na to, aby používali dvoufaktorovou autorizaci a nikomu neprozrazovali své heslo.