Původně se měl The Last Guardian začít prodávat 25. října, nakonec se však na pultech obchodů objeví až v prosinci. Konkrétně 6. prosince v USA a 7. prosince v Evropě.

Za zpoždění se tvůrci hráčům omluvili. Zároveň uvedli, že důvodem odsunutí prodeje je příliš mnoho chyb, na které narazili během závěrečné fáze vývoje.

Ukázka ze hry The Last Guardian

Ukázka ze hry The Last Guardian

FOTO: archív tvůrců

Titul The Last Guardian je bez nadsázky nejočekávanější hrou roku. Aby také ne, když si na jeho vydání museli hráči počkat dlouhých devět let. Aby vývojáři hráče ještě více navnadili, nechávají si přesný děj titulu jen pro sebe.

Z hratelné ukázky už ale víme, že ústřední postavu si zahraje malý potetovaný chlapec, který bude muset zdolávat všechny nástrahy tajemného světa. Na prozkoumávání ruin nicméně nebude sám. Skamarádí se totiž s opeřeným monstrem.

To sice může na první pohled vypadat hrůzostrašně, ve skutečnosti bude ale chlapce neustále bránit před nepřáteli i pastmi. Ve hře se totiž kromě obrněných rytířů budou muset hráči vypořádat také s různými nástrahami, jako jsou padající mosty či hroutící se věže.

The Last Guardian vyjde exkluzivně pro televizní konzoli PlayStation 4, respektive pro verze 4 Slim a 4 Pro.

Ukázka ze hry The Last Guardian

Ukázka ze hry The Last Guardian

FOTO: archív tvůrců