Devětatřicetiletý Japonec se podle herního serveru Kotaku přiznal, že hrál titul Pokémon Go během řízení. Tím, že se nevěnoval plně dění okolo vozu, přehlédl ve městě přechod a srazil na něm starší pár, který zrovna vozovku přecházel.

Bilance této nehody je tragická. Chodec svým zraněním na místě podlehl, jeho partnerka je s těžkými zraněními hospitalizována v nemocnici.

Není to zdaleka první nehoda, která se stala během lovení pokémonů za volantem. Například v USA se jich stalo již několik a před hraním varují řidiče často i informační cedule na rychlostních silnicích.

Hraní Pokémon Go se mezi lidmi šíří jako epidemie

Hraní Pokémon Go se mezi lidmi šíří jako epidemie.

FOTO: Mark Kauzlarich, Reuters

Proti hraní za volantem se snaží bojovat i samotní tvůrci tohoto hitu. Hra je totiž schopna detekovat podle rychlosti rozdíl mezi jízdou a chůzí. V autě se tak lidem zobrazí přes celý displej hláška o tom, že je nebezpečné hrát při řízení. Tento bezpečnostní prvek lze nicméně poměrně snadno obejít, stačí kliknout na volbu „jsem cestující“.

Hra Pokémon Go už podle BBC vystavila nebezpečným situacím řadu jedinců. Někteří lidé si způsobili zranění, když v mnohdy nepřehledném terénu nevěnovali pozornost svým krokům a sledovali displej mobilu. [celá zpráva]

Vstupenka do světa rozšířené reality

Pokémon Go se těší nebývalé popularitě především proto, že hráči musí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit aplikaci v chytrém telefonu a podle mapy pak vyrazit na lov.

Video

Upoutávka na hru Pokémon Go

Zdroj: archív tvůrců

Samotný odchyt pak probíhá prostřednictvím zabudované kamery v mobilu nebo tabletu. Přes displej mobilního zařízení totiž ve skutečném prostoru uživatelé virtuální příšerky vidí. Hra tedy staví na principu tzv. rozšířené reality. Na displeji telefonu je schopna vykreslit virtuální předměty v reálném prostředí.

Za vývojem titulu Pokémon Go stojí vývojářské studio Niantic, které získalo licenci od společnosti Nintendo.