Virtuální helma PlayStation VR se začne oficiálně prodávat ve čtvrtek 13. října. A to nejen v Česku a na Slovensku, ale také v celé řadě dalších světových států. Například v Austrálii, Dánsku, Finsku, Velké Británii, Rusku, Rakousku, Řecku či Francii.

PlayStation VR

PlayStation VR

FOTO: archív výrobce

Stále platí již dříve oznámená prodejní cena 399 dolarů, což je v přepočtu zhruba 9600 Kč. Ke zmiňované částce je samozřejmě nutné připočítat daň a další náklady. V obchodech by tak novinka měla být k dostání přibližně za 11 000 Kč.

Už nyní se podle něj mohou hráči těšit na bezmála dvě desítky titulů, které se budou odehrávat ve světě virtuální reality, i když původně jich bylo přislíbeno pouze 15. Do října, kdy se má začít PlayStation VR prodávat, se seznam nabízených her pravděpodobně ještě prodlouží. [celá zpráva]

Jeden displej, dva různé obrazy

Headset PlayStation VR ukrývá 5,7palcový OLED displej, který pro každé oko zobrazuje jiný obraz. Právě díky tomu a dalším senzorům, které jsou schopny monitorovat pohyb uživatele, pak headset dokáže navodit dojem virtuální reality.

Každé oko zobrazí obraz o velikosti 960 x 1080 pixelů. Díky tomu by všechny scény ve hrách i při sledování filmů měly být krásně jemné a ostré.

PlayStation VR

PlayStation VR

FOTO: archív výrobce

Podle dřívějších informací by navíc novinka neměla být kompatibilní pouze s televizní konzolí PlayStation. Spolupracovat bude totiž s největší pravděpodobností také s klasickými počítači. Hráči, kteří nedají dopustit na hraní na PC a konzolemi opovrhují, by tak nově mohli patřit také pod křídla Sony.

Japonský gigant by tak získal navrch v konkurenčním boji se společnostmi Microsoft a Nintendo, které také usilují o každého hráče na trhu. Koneckonců první jmenovaná společnost podobnou taktiku již nějaký ten pátek využívá – se svými zařízeními Microsoft cílí na herní příznivce PC i konzolí.

Sony PlayStation VR bude konkurovat již zmiňovaným headsetům Oculus Rift a HTC Vive. O přízeň zákazníků se utká také se systémem od Microsoftu. Novinka amerického softwarového gigantu zvaná HoloLens však láká na tzv. rozšířenou realitu. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Headset pro rozšířenou realitu Microsoft HoloLens v akci

Zdroj: Microsoft

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.