O plánech amerického softwarového gigantu informoval ve středu viceprezident herní divize Microsoftu Phil Spencer. Ten uvedl, že se televizní konzole s číslicí 360 v názvu přestane v dohledné době zcela vyrábět. Krok je to vcelku logický, protože nároky nových her jsou dnes již tak vysoké, že na ně hardware starého modelu nestačí.

Xbox 360

Xbox 360

FOTO: archív výrobce

I přesto se však tento stroj, který přišel na pulty obchodů už v roce 2005, těší mezi hráči stále poměrně velké popularitě. To je dáno především nižší pořizovací cenou. Základní model Xboxu 360 se totiž dá v tuzemských obchodech pořídit podle Zboží.cz už od 3899 Kč. Levnější stroj Microsoft v nabídce nemá.

V obchodech ještě několik měsíců

Z obchodů nicméně třistašedesátka nezmizí ze dne na den. Ještě několik nadcházejících měsíců se budou doprodávat skladové zásoby.

I když by se mohlo zdát, že ukončení výroby staršího modelu znamená příchod nějakého novějšího, není to pravda. Spencer totiž již na začátku dubna naznačil, že je nový Xbox v nedohlednu. Žádná vylepšená verze se prý nechystá. [celá zpráva]

Xbox One s novým Kinectem

Televizní konzole Xbox One

FOTO: archív výrobce

Microsoft se dále bude soustředit na Xbox One, který přišel na pulty obchodů v roce 2015. Ten je citelně výkonnější, za což si ale americký softwarový gigant nechá pochopitelně připlatit. Ceny v tuzemských obchodech startují na 7790 Kč.

Hybrid mezi počítačem a konzolí

A co přijde po Xboxu One? Vše nasvědčuje tomu, že se americký softwarový gigant zaměří místo klasické herní konzole na vytvoření společného ekosystému mezi hraním na TV a klasickými počítači. Tato platforma by měla pracovat pod operačním systémem Windows 10.

Pokud se tyto spekulace potvrdí, uživatelé by si už nemuseli vybírat mezi hraním na počítači nebo konzoli, nové tituly by fungovaly na obou zmiňovaných platformách. Tím by americký softwarový gigant získal velkou konkurenční výhodu nad zbylými dvěma konkurenty.

Kdy by se ale případný hybrid mezi počítačem a televizní konzolí mohl objevit na pultech obchodů, zatím není známo. [celá zpráva]