„Kolibree dává rodičům zábavný nástroj, kterým mohou své děti naučit správně čistit zuby i ve velmi nízkém věku,“ uvedl v Las Vegas pro Novinky.cz Thomas Serval, šéf společnosti Kolibree.

Elektrický zubní kartáček se připojuje k chytrému telefonu nebo počítačovému tabletu prostřednictvím technologie bluetooth. Kompatibilní je přitom s platformou iOS od Applu, stejně jako s operačním systémem Android.

Chytrý kartáček Kolibree

Chytrý kartáček Kolibree

FOTO: archív výrobce

Díky zabudovanému pohybovému senzoru funguje kartáček v podstatě jako ovladač. Například u hry Go Pirate ovládají děti piráta běžícího po molu. Když si čistí zuby napravo, postavička na obrazovce chytrého telefonu nebo počítačového tabletu běží napravo. Když čistí zuby nalevo, běží zase nalevo.

Musí se přitom ale vyhýbat překážkám, běhat ze strany na stranu a sbírat mince. Hra je navržena tak, aby si dítě během dvou minut hraní vyčistilo správně všechny zuby.

Ukázka ze hry Go Pirate

Ukázka ze hry Go Pirate

FOTO: archív výrobce

Go Pirate není jediná hra, která je pro chytré kartáčky k dispozici. Na veletrhu CES se ukázaly také Olympijské hry či Olly Splash, což je hra pojednávající o ponorce, která sbírá poklady pod hladinou oceánu. Některé tituly zase staví na známých pohádkách – děti si tak mohou zahrát bajku o lišce a vráně.

Zajímavé na celém herním konceptu je, že k jednomu smartphonu nebo tabletu je možné připojit klidně i více bezdrátových elektrických kartáčků. Jednotliví členové domácnosti tak mohou při čistění zubů mezi sebou klidně i soutěžit o to, kdo bude lepší.