Sleva za absenci Kinectu činí rovných sto dolarů, tedy téměř dva tisíce korun. Díky tomu si samotný Xbox One mohou zájemci v zahraničí zakoupit za 399 dolarů (8000 Kč). Kolik televizních konzolí se přesně prodalo, zatím americký softwarový gigant neuvedl.

V Česku se konkurent Sony PlayStationu 4 začne prodávat oficiálně až letos v září. „Xbox One bude dostupný v České republice od 5. září 2014 za odhadovanou maloobchodní cenu začínající už na 10 999 Kč,“ uvedla již dříve Michala Králová, která má v české pobočce Microsoftu Xbox na starosti.

Xbox One s novým Kinectem

Xbox One s novým Kinectem

FOTO: archív výrobce

„Každé balení Xbox One bude obsahovat nejen samotnou konzoli s 500GB pevným diskem, přehrávačem disků Blu-ray a integrovaným modulem wi-fi, ale také jedním bezdrátovým ovladačem pro Xbox One a Zlatým členstvím služby Xbox Live na zkoušku na 14 dní pro nové členy,“ podotkla Králová.

Všechny zmiňované součásti budou také v balení dražšího Xboxu, který bude navíc ještě vybaven Kinectem. Verze s pohybovým senzorem by se měla prodávat za 13 999 Kč.

PlayStation 4

PlayStation 4

FOTO: archív výrobce

Oficiální cena nového Xboxu One tak bude vyšší než u konkurenční konzole PlayStation 4 od Sony. Ta vstoupila na tuzemský trh už loni před Vánocemi s cenovkou 10 790 Kč. [celá zpráva]

V nabídce českých prodejců je však možné u obou konzolí dohledat nižší cenovky, přestože se Xbox One začne oficiálně na tuzemském trhu prodávat až v září. Podle nákupního rádce Zboží.cz se ceny herního systému od amerického softwarového gigantu pohybují od 10 449 do 16 666 Kč, zatímco za konkurenční PlayStation 4 zájemci zaplatí od 9989 Kč do 14 999 Kč.