Retron 5 bude vybavena hned pěti sloty pro vložení plastových kazet, díky kterým je zajištěna podpora devíti starších formátů. Z těch nejpopulárnějších jmenujme například Nintendo Entertainment System, Super Famicom, Sega Mega Drive a Game Boy.

Retron 5

Retron 5 bude podporovat celou řadu starších formátů.

FOTO: Hyperkin

„Víme, že existuje celá řada nadšenců po celém světě, která má ještě v šuplíku ukryté staré hry. Jejich konzole ale často dosloužily, a tak je nemají na čem přehrávat. Právě proto je tady Retron 5,“ uvedli zástupci výrobce na svých internetových stránkách.

Retron 5

K připojení k televizoru slouží HDMI výstup.

FOTO: Hyperkin

Podle společnosti Hyperkin má čipset konzole dostatek výkonu pro hraní libovolné hry a zároveň zaručuje 100% kompatibilitu všech formátů. Novinku přitom půjde díky integraci HDMI portu připojit prakticky k libovolnému modernímu televizoru, podporovány jsou standardy PAL i NTSC.

Retron 5

Uživatelské prostředí retro konzole

FOTO: Hyperkin

Konzole bude dodávána s jedním bezdrátovým univerzálním ovladačem, který se bude nabíjet prostřednictvím USB portu. Zároveň ale bude díky různým portům umístěným na straně zařízení možné připojit i původní ovladače starších televizních systémů.

Retron 5

Retron 5 dokáže pracovat i se staršími ovladači z původních konzolí.

FOTO: Hyperkin

Společnost Hyperkin přislíbila, že nová konzole Retron 5 se na vybraných zahraničních trzích objeví už v průběhu července za cenu 100 USD (2000 Kč). Zda ji bude možné zakoupit i v Česku, zatím není jasné.