Tajnou zbraní má být USB port, ke kterému půjde připojit celá škála hardwarového vybavení od Microsoftu. Stejným rozhraním sice v dnešní době disponuje celá řada konkurenčních přístrojů, ale americký softwarový gigant počítá kromě klávesnic a myší také s podporou herního příslušenství – v podstatě půjde tablet s Windows velice snadno proměnit v herní konzoli. Díky tomu by o novinku mohla mít zájem početná skupina herních nadšenců.

Ovladač pro Xbox 360

Ovladač pro Xbox 360

FOTO: Microsoft

Že bude možné využít Surface jako herní zařízení, prozradil produktový manažer Microsoftu Panos Panay. „Použili jsme klasický USB ovladač z Xboxu 360 k hraní na tabletu a fungoval skvěle,“ konstatoval Panay.

Na otázku, zda bude nový tablet s Windows 8 podporovat i pohybový senzor Kinect, který je vybaven také USB portem, odpověděl produktový manažer stroze: „Zatím jsme to nezkoušeli.“

Internet se ale bezprostředně poté začal plnit spekulacemi, že s Kinectem se u Surfacu počítá.

Představení zařízení Kinect

Kinect

FOTO: Microsoft

A nadšení fanoušků je skutečně na místě. Pohybový senzor Microsoftu by totiž skutečně dal slovu tablet zcela nový rozměr – uživatelé by se totiž zcela obešli bez klávesnice, myši i dotykové obrazovky. Vše by se dalo ovládat bezdotykově.

Kinect má totiž v sobě zabudována dvě infračervená čidla, která snímají pohyby člověka před monitorem a přenáší je do virtuálního prostředí. V praxi by tak každý uživatel mohl využívat svou bezdotykově ovládanou konzoli kdekoliv na cestách.

Tablety nabízí velmi slušný výkon

Využít své tablety k hraní her se snažila v minulosti celá řada výrobců. Jak se ale zdá, uživatelé zatím nechtějí vyměnit tradiční tlačítka na ovladačích za dotykové displeje. To je přitom škoda, protože tablety mají výkonu na rozdávání.

Logitech Joystick for iPad

Logitech Joystick for iPad

FOTO: Logitech

Přesvědčit hráče o výhodách hraní na tabletu se tak spíš než samotní výrobci snaží prodejci příslušenství. Například od Logitechu je možné zakoupit speciální joystick, který na dotykovém displeji nahrazuje funkce hardwarového tlačítka. [celá zpráva]

Pokud se Microsoft skutečně rozhodne využít své současné znalosti z herního světa u Surfacu, mohl by se stát skutečně rovnocenným konkurentem iPadu. Což se přitom v dnešní době podle prodejních výsledků nedá říci prakticky o žádném dalším zařízení.

Surface se bude prodávat ve dvou verzích

Surface představila společnost Microsoft letos v červenci a prodávat jej chce začít po 26. říjnu, kdy se na pultech obchodů zároveň objeví nový operační systém Windows 8. Novinka bude k dispozici ve dvou různých verzích.

Video

Microsoft Surface

Zdroj: Youtube

Levnější bude postavena na mikroprocesorech ARM, které používají i některé chytré telefony. Výkonnější varianta by pak měla konkurovat moderním laptopům, jako jsou například ultrabooky. [celá zpráva]

Obě verze budou vybaveny speciálním krytem, který po jednoduchém nacvaknutí bude sloužit jako klávesnice. Na zadní straně zařízení pak bude umístěn speciální výklopný stojánek, díky kterému půjdou jednoduše sledovat filmy.