Softwarové firmy od Electorics Arts po Crytek, tvůrce kultovní hry Crysis, hledají způsoby, jak převést své trháky do prostředí iPadu. Epic Games a Namco Bandai na sebe během představování iPadu upozornily, aby daly najevo, že s vícejádrovým tabletem dokážou držet krok.

Doposud se prodalo přes 55 miliónů iPadů, z toho 15,43 milionu jen za poslední čtvrtletí. Z čísel je tedy patrné, že rychle dohání prodeje herních konzolí - zákazníci si koupili 62 miliónů PlayStationů 3 a přes 65 miliónů Xboxů 360. Rostoucí uživatelská základna proto přitahuje vývojáře, kteří chtějí vidět své hry na co nejvíce zařízeních.

Mike Capps, který stojí v čele Epic Games, ve středu v San Francisku při představování iPadu prohlásil, že novinka jablečné firmy má lepší rozlišení a více paměti než Xbox od Microsoftu a PlayStation od Sony. Nyní se prý snaží přimět obě zmíněné společnosti, aby vydaly výkonnější zařízení, která by za Applem nezaostávala.

Bluetooth ovladač pro iPad 

Hráči v současné době stále ještě upřednostňují hraní stříleček na velkých domácích televizích s ručními ovládači. To se ale podle Cappse může brzy změnit, zvlášť tehdy, když se na trhu objeví obdobný bluetooth ovladač pro iPad.

"Je velmi jednoduché si představit svět, kde je iPad výkonnější než domácí konzole, bezdrátově komunikuje s vaší televizí a je bezdrátově propojen s vaším ovladačem, takže se stává vaší novou konzolí," vysvětlil Capps.

S herními plány se netají ani jiné vývojářské firmy. Šéfredaktor Jeremy Parish z hráčského blogu 1UP.com prohlásil, že pro výrobce konzolí může být lehce trapné, že iPad výkonnostně jejich zařízení předčí. "Na druhou stranu to ale bude motivační faktor, aby uvedli novou generaci konzolí," dodal.

Herní průmysl v blízké budoucnosti nicméně očekává novou vlnu herních zařízení. Nintendo totiž chce později v letošním roce uvést konzoli Wii U, která bude vůbec první s grafikou umožňující vysoké rozlišení.