Bývá obvyklým koloritem při recenzování RPG titulů si povzdechnout, že tento žánr pomalu skomírá a že se dnes nedělají takové hry jako kdysi. Ale když se podíváme na Dragon Fable, může to znamenat malou jiskřičku naděje. A zrovna ze směru, odkud bychom to nikdy nečekali. Flash totiž bývá synonymem pro otravné reklamy anebo prostoduché hříčky na zabití času – ale nějaké komplexnější hry, natož RPG?

Ale opak je pravdou. Nemusíte nic stahovat ani instalovat, stačí se jen registrovat a při každém hraní přihlásit. Pak už si můžete vychutnávat vše, co byste od správného RPG čekali. Volbu povolání, přiřazování atributů a hlavně nekonečné sbírání zkušeností a jejich proměňování na nové dovednosti. Pravověrní fanoušci žánru určitě nebudou hledět na trochu statičtější grafiku, ale spíše si všimnou svobodného výběru jednotlivých questů a z toho plynoucího nelineárního vyprávění.

Bohužel se jejich náplň skládá pouze z cestování a soubojů. Pro oživení by to chtělo nějaké logické hádanky nebo složitěji vyprávěný příběh. Nesmíme ale zapomenout, že stále mluvíme o flashové hříčce. Na svoji kategorii podává neuvěřitelný výkon a rozhodně žánru ostudu nedělá.

Homepage, 8/10