Ústřední postavou celé hry je tajný agent CIA Michael Thorton, který právě dokončil tvrdý výcvik a je bez jakýchkoliv zkušeností a praxe vyslán na svoji první misi. Ta se za podivných okolností promění v katastrofu a Michael je ponechán pouze napospas jejím důsledkům.

Po nezdařené akci se ale k Michaelovi otočila agentura zády – nadřízení popřeli jeho existenci a stát ho začal stíhat za možný únik důvěrných informací, které nemohou být za jakýchkoliv okolností publikovány.

Aby si Michael očistil své jméno, musí odhalit, co se skrývá v pozadí celého spiknutí. Často kvůli tomu bude balancovat na tenké hraně zákona. A to ať už půjde o prodej citlivých informací, či sledování podezřelých lidí, kteří znají pozadí nezdařené mise.

Hra Alpha Protocol bude dostupná na přelomu března a dubna pro počítače i pro Xbox 360 a PlayStation 3. Některé obchody ale již nyní přijímají první předobjednávky. Za variantu pro PC zákazníci zaplatí přibližně 1 000 Kč, zatímco verze pro televizní konzole vyjde na 1 500 korun.