Hlavní obsah
 

Unikátní projektor má rolovací konstrukci. Filmy promítá i na strop

Velmi zajímavý projektor představila společnost Acer. Novinka zvaná C250i zaujme kromě kompaktních rozměrů také svou netradiční válcovitou konstrukcí, kterou je možné v praxi rolovat po stole – a má to své logické opodstatnění…

 
Unikátní projektor má rolovací konstrukci. Filmy promítá i na strop

Projektor Acer C250i je určen především na cesty. Rolovací konstrukce přitom dovoluje směřovat objektiv směrem ke zdi nebo plátnu tak, aby byl z jakékoliv výšky obraz co nejlépe vidět. Na rozdíl od konkurenčních modelů je tedy jedno, zda projektor postavíte na zem, nebo na stůl.

Díky rolovací konstrukci je dokonce možné promítat obraz i na strop, což je v praxi daleko užitečnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Tento režim se hodí především ve chvíli, kdy ležíte v posteli a chcete sledovat nějaké video – můžete přitom ležet pohodlně na zádech.

Novinka je zároveň prvním modelem na světě, který umožňuje otočení na výšku. Díky tomu je možné například promítat videokonference nebo živé vysílání z chytrých telefonů na výšku, což je typické pro sociální sítě Facebook a Instagram. Uživatelé pak mají větší obraz bez černých pruhů, jako je tomu jinak v režimu na šířku.

Projektor Acer C250i

Foto: archív výrobce

V ostatních parametrech se Acer C250i příliš neliší od konkurenčních cestovních projektorů. Zvládá reprodukovat Full HD videa, přičemž bez elektrické zásuvky se na jedno nabití obejde až pět hodin. Připojit se dokáže k chytrému telefonu či jinému zařízení bezdrátově.

LED modul nabízí životnost až 30 000 hodin, široký barevný gamut, který 100% pokrývá barevný prostor NTSC, jas 300 ANSI lumenů a kontrast 5 000:1. Nechybí ani zabudované reproduktory, do kterých se stejně jako obraz může i zvuk přenášet bezdrátově prostřednictvím standardu Bluetooth.

Případní zájemci si nicméně na projektor Acer C250i budou muset počkat až do příštího roku. Cenu upřesní výrobce až později.

Může se vám hodit na Seznamu:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků