Hlavní obsah
Nintendo Switch OLED Foto: archív výrobce

Switch OLED je nejlepší konzolí od Nintenda

V pátek se začal v Česku i v zahraničí oficiálně prodávat nový Switch OLED. Jde o tu vůbec nejlepší konzoli od společnosti Nintendo, nabízí však stejný výkon jako její předchůdce. Výrobce se při vylepšování zaměřil na jiné aspekty než na výkon.

Nintendo Switch OLED Foto: archív výrobce
Switch OLED je nejlepší konzolí od Nintenda

Novinka se jmenuje Switch OLED, čímž výrobce odkazuje na nejzásadnější vylepšení – použití sedmipalcového OLED displeje. Ten by měl nabídnout věrnější barevné podání, výrazně lepší kontrast a v neposlední řadě i větší velikost. Původní Switch měl totiž pouze 6,2palcovou obrazovku.

Vylepšeno bylo také vnitřní úložiště, které místo původních 32 GB nabízí nyní kapacitu 64 GB. Ostatní hardware, který se podílí na celkovém výkonu konzole, však zůstal nezměněn. To v praxi znamená, že všechny tituly bude možné hrát přímo na konzoli v rozlišení 720p a v doku u televizoru či monitoru v rozlišení 1080p.

Zmiňovaný dok navíc nově nabízí LAN konektor, samotná konzole se pak chlubí vylepšeným audio systémem a zcela přepracovaným polohovatelným stojánkem. Ten je nyní větší, měl by tedy být při hraní stabilnější.

Nintendo Switch OLED

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch OLED

Foto: archív výrobce

Na doma i na cesty

Základní koncept Switche by měl zůstat zachován, stále půjde o konzoli pro hraní na doma i na cestách.

Klasický Switch je v první řadě plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, neboť na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Switch OLED případné zájemce vyjde na 9490 Kč, platí to pro obě nabízené varianty – černobílou a červenomodrou.

Nintendo Switch OLED

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch OLED

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků