Hlavní obsah
Rukavice Teslasuit Foto: archív výrobce

Speciální rukavice mají zdokonalit zážitek z virtuální reality

Výhradně na fanoušky virtuální reality cílí nové rukavice od společnosti Teslasuit. Jejich úkolem však není zahřát člověka v zimních a sychravých dnech, ale místo toho zdokonalit zážitek z virtuální reality. Jde o zajímavý doplněk k obleku, který se nabízí již od loňského roku.

Rukavice Teslasuit Foto: archív výrobce
Speciální rukavice mají zdokonalit zážitek z virtuální reality

Společnost Teslasuit není na poli virtuální reality žádným nováčkem. Běžní uživatelé ale tento podnik patrně příliš znát nebudou, jeho výrobky se nabízejí výhradně pro komerční sféru. To je i případ obleku, která se používá při výcviku astronautů či při nácviku nouzové evakuace.

Oblek totiž dovede měnit tlak na různé části těla, ale například i teplotu tak, aby byla simulace co možná nejvěrnější. To, co však uživatelům doposud chybělo, byl právě cit v rukou. Napravit to mají nové rukavice pro virtuální realitu.

Oblek Teslasuit

Foto: archív výrobce

Podle výrobce mají lidé díky novince doslova „cítit virtuální prostředí“. Tato vychytávka dovede detekovat pohyby ruky uživatele a poskytuje mu zpětnou vazbu podle toho, co se děje ve virtuálním světě. Na každém prstu je umístěn speciální systém pro simulování dotyku a textury.

V praxi tak uživatel bude cítit úplně něco jiného, když se dotkne kovové tyče, a když pohladí bavlněné povlečení na posteli. Rukavice pro virtuální realitu by totiž měly být schopné kromě materiálů imitovat i různé teplotní rozdíly. Chybět nebudou systémy odporu či vibrací, které celý zážitek z virtuální reality ještě umocní.

Kolik budou rukavice stát, není zatím jasné. Zástupci společnosti Teslasuit totiž neprozradili, zda bude novinka dostupná i pro běžné uživatele, nebo jako v případě obleku pouze pro komerční sféru.

Rukavice a oblek Teslasuit

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků