Hlavní obsah
 

Skládačka je kompletní, Sony prozradilo všechny detaily o PlayStationu 5

Společnost Sony v posledních měsících dávkovala informace o dvou nových televizních konzolích PlayStation 5. Dva poslední dílky do celé skládačky však stále chyběly – kdy se obě novinky začnou prodávat a jaká bude jejich cena. Nyní však zástupci japonského elektronického gigantu vyložili všechny karty na stůl.

 
Skládačka je kompletní, Sony prozradilo všechny detaily o PlayStationu 5

Nyní je tedy již jasné, že v Česku se začnou nové konzole od Sony prodávat až v druhé vlně, a to konkrétně 19. listopadu. Na vybraných zahraničních trzích budou totiž dostupné o týden dříve – 12. listopadu.

Ceny se pochopitelně liší podle provedení. Standardní PlayStation 5 stojí 13 490 Kč, verze bez mechaniky zvaná Digital Edition pak 10 790 Kč. V rámci předobjednávky je možné obě novinky zakoupit v tuzemských obchodech již nyní.

Vysoký výkon samozřejmostí

PlayStation 5 bude stavět na upraveném procesoru AMD s architekturou Zen 2, který nabídne 8 jader a 16 pracovních vláken. U něj bude frekvence proměnlivá, přičemž maximální hodnota bude 3,5 GHz.

V případě grafického jádra označuje výrobce architekturu jako Custom RDNA 2. Důležité je nicméně to, že poběží až na frekvenci 2,23 GHz. Výrobce přitom počítá s tím, že tyto součástky by měly dát dohromady výkon přesahující 10,2 TFLOPS. Počítá se s 16 GB paměti typu GDDR6 (256-bit) s propustností 448 GB/s.

Konzole by tak v praxi měla stačit na hraní v rozlišení 4K, a to při 60 snímcích za sekundu. Počítá se také s tím, že bude obsahovat speciální ray tracing jádra, díky nimž nabídnou jednotlivé hry dechberoucí grafiku.

PlayStation 5

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků