Hlavní obsah
Televizor Samsung Terrace (ilustrační foto) Foto: archív výrobce

Samsung končí s výrobou televizorů v Číně

Po chytrých telefonech přestane společnost Samsung vyrábět v Číně také své televizory. S ohledem na toto rozhodnutí bude ukončen provoz jediné továrny jihokorejského elektronického gigantu na TV v nejlidnatější zemi světa. Upozornila na to agentura Reuters.

Televizor Samsung Terrace (ilustrační foto) Foto: archív výrobce
Samsung končí s výrobou televizorů v Číně

Ukončení výroby televizorů je v souladu s dlouhodobým plánem Samsungu na přesunutí výroby. Jihokorejský podnik již v minulém roce informoval o stejném kroku v segmentu smartphonů, letos v srpnu pak ohlásil ukončení výroby počítačů na čínském území.

Továrna na výrobu televizorů v čínském městě Tchien-ťin zaměstnává podle agentury Jonhap na tři stovky pracovníků, dveře továrny by se měly definitivně uzavřít ještě před začátkem listopadu. Přestože to Samsung oficiálně nepotvrdil, pracovníci budou s největší pravděpodobností propuštěni.

Mluvčí jihokorejského elektronického gigantu, který je mimochodem největším výrobcem televizorů na světě, pouze stoicky uvedl, že podnik pokračuje „ve snahách o zvýšení efektivity výrobních aktivit“.

Po uzavření továrny na výrobu televizorů nicméně bude mít Samsung stále ještě část výrobních kapacit na čínském území, a to konkrétně továrnu na výrobu domácích spotřebičů ve městě Su-čou a polovodičovou výrobu v Su-čou a v Si-anu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků