Hlavní obsah
Acer Aspire R7 Foto: Acer

Nevídaný hybridní ultrabook mění všechny zažité standardy

Společnost Acer na konci minulého týdne na konferenci v New Yorku odhalila novinky pro letošní rok. Největší rozruch způsobil hybridní ultrabook Aspire R7, který mění všechny zažité standardy. Nejenže je možné displej otáčet v rozmezí 360°, výrobce zároveň přesunul touchpad nad klávesnici.

Acer Aspire R7 Foto: Acer
Nevídaný hybridní ultrabook mění všechny zažité standardy

„Acer Aspire R7 byl vytvořen se zcela novým přístupem podle toho, jak lidé skutečně pracují se svými počítači. Na trhu není nic podobného, co by bylo tak výkonné a všestranné,“ prohlásil šéf evropského Aceru Oliver Ahrens.

Acer Aspire R7

Foto: Acer

Novinku lze používat díky speciálnímu systému pantů ve čtyřech základních režimech. V první řadě klasicky jako notebook, je však nutné počítat s tím, že klávesnice je umístěna až u dolního okraje. Touchpad se přemístil až nad ní, přímo pod displej. Při práci s tímto polohovacím zařízením je tak třeba dávat pozor na to, abyste omylem nestiskli některou z kláves.

Acer Aspire R7

Foto: Acer

Netradičního rozmístění využívá takzvaný Ezel Mode, ve kterém dotykový displej zakryje touchpad a je jej snadněji možné ovládat prstem v příjemném náklonu. Monitor je ale zároveň možné otočit o 360° a používat jej jako prezentační zařízení. Tento režim dokonce dokáže přesměrovat zabudované reproduktory, díky čemuž při sledování filmů slyšíte zvuk ze správných stran.

Acer Aspire R7

Foto: Acer

Acer Aspire R7 poslouží také jako tablet, stačí displej položit nad klávesnici. Je však nutné počítat s tím, že přístroj nepatří kvůli svým rozměrům a výbavě mezi nejlehčí na trhu (2,5 kg). S obyčejnými půlkilovými tablety se tak hmotností nemůže vůbec měřit.

Acer Aspire R7

Foto: Acer

Zakoupit novinku bude možné v několika různých konfiguracích, základem vždy bude 15,6palcový monitor s rozlišením Full HD (1920 x 1080 obrazových bodů) a procesor Intel Core i5. K němu půjde vybrat až 12 GB operační paměti a typ úložiště. Vedle klasického pevného disku s kapacitou až 1 TB nabídka zahrne i rychlé SSD jednotky (až 256 GB).

Acer Aspire R7

Foto: Acer

Aspire R7 mohou lidé již předobjednávat na vybraných zahraničních trzích za 999 USD (20 000 Kč). Kdy přesně bude novinka dostupná na tuzemském trhu a za jakou cenu však výrobce zatím neprozradil.

Toshiba Satellite U920t

Foto: Toshiba

Konvertibilní přenosné počítače zažívají v posledních měsících boom. V loňském roce na trh přišly ultrabooky Lenovo Yoga a Asus Taichi 21, letos pak Toshiba představila přístroj nazývaný Satellite U920t. Ten je také vybaven dotykovým displejem a lze jej snadno přeměnit na počítačový tablet. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků