Hlavní obsah
Duální monitor EVGA InterView 1700 Foto: Novinky

Netradiční duální displej je možné otáčet všemi směry

Společnost Evga je známá především jako výrobce grafických karet a základních desek. Nyní ale tento výrobce uvádí na trh netradiční duální displej, který se skládá ze dvou samostatných LCD panelů. Ty je možné otáčet takřka všemi směry. Upozornil na to zahraniční IT server Engadget.

Duální monitor EVGA InterView 1700 Foto: Novinky
Netradiční duální displej je možné otáčet všemi směry

Nové netradiční zařízení s názvem InterView 1700 od společnosti Evga se skládá ze dvou 17palcových monitorů, které jsou připevněny k jednomu mohutnému podstavci.

Duální monitor EVGA InterView 1700

Foto: Novinky

Na tom by nebylo na první pohled nic zajímavého, ale oba LCD panely je možné okolo vodorovné osy natáčet o 180 stupňů. Po svislé ose můžete navíc každý z monitorů otočit v obou směrech až o 90 stupňů.

Duální monitor EVGA InterView 1700

Foto: Novinky

Při otočení se obraz dokáže sám překlopit, stejně jako je tomu například u iPhonu nebo nových komunikátorů od HTC a Nokie. Oba panely mají stejné rozlišení 1440 x 900 obrazových bodů, kontrastní poměr 500:1 a jas 220 cd/m2.

Webkamera

Foto: Novinky

Nejslabší stránkou monitoru jsou jeho pozorovací úhly; 45°v horizontálním úhlu pohledu, 30° směrem dolů a 20° vzhůru. Takto mizerné parametry dnes již nenaleznete ani u těch nejlevnějších LCD panelů.

Konektorová výbava monitoru

Foto: Novinky

Duální monitor se k počítači připojuje pomocí digitálního DMS konektoru, který je umístěn na zadní straně podstavce. K němu je nutné připojit speciální rozdvojku se dvěma klasickými DVI konektory.

Duální monitor EVGA InterView 1700

Foto: Novinky

Doporučená prodejní cena duálního monitoru InterView 1700 od společnosti Evga byla stanovena na 649 USD, tedy v přepočtu neskutečných 11 900 Kč. Kvůli vysoké pořizovací ceně prozatím není vůbec jasné, zdali se novinka objeví na tuzemském trhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků