Hlavní obsah
 

Nejvýkonnější televizní konzole se v Česku nabízí za 12 899 Kč

První tuzemští prodejci zavedli do své nabídky v rámci předobjednávek dlouho očekávaný herní systém Xbox One X. Ten má představovat nejvýkonnější televizní konzoli, kterou bude možné v letošním roce zakoupit. Cena je přitom poměrně příznivá.

 
Nejvýkonnější televizní konzole se v Česku nabízí za 12 899 Kč

Oficiálně se má Xbox One X začít prodávat až letos před Vánocemi. Již před letními prázdninami byla oznámena oficiální prodejní cena 13 490 Kč.

V rámci předobjednávek, které odstartovaly oficiálně tento týden, je však cena nakonec ještě příznivější. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz, je možné novinku zakoupit už od 12 899 Kč. Tedy o necelých 600 Kč levněji.

Xbox One X

Foto: archív výrobce

Cena je zajímavá především v porovnání s klasickými herními sestavami. Za 13 000 Kč je totiž takřka nemožné pořídit PC, na kterém by bylo možné hrát smysluplně hry. Ceny klasických herních počítačů zpravidla startují na hranici 20 000 Kč, spíše však ještě o několik tisíc výše.

Přitom na avizovanou cenovku má nové iksko výkonu na rozdávání. Srdcem herního stroje bude osmijádrový čip od AMD, který bude udávat pracovní tempo při frekvenci 2,3 GHz.

Grafické jádro bude tvořit 40 speciálně upravených výpočetních jednotek taktovaných na 1172 MHz. Dohromady by tak konzole, která byla původně známá pod kódovým označením Scorpio, měla nabídnout výkon šest teraflopů, což je ze současné generace konzolí nejvyšší hodnota.

Hraní ve 4K

Díky tomu bude stačit na plnohodnotné hraní ve 4K rozlišení, jednotlivé tituly tak nabídnou více detailů a jemnější obraz. Sluší se připomenout, že na hraní ve 4K při vysokých detailech přitom není připravena ani celá řada herních počítačů, které se aktuálně nabízejí za výše zmiňovaných 20 000 Kč. Pokud lidé chtějí hrát na PC ve 4K, zpravidla musí sáhnout hluboko do peněženky – zaplatí klidně i dvojnásobek, tedy čtyřicet tisíc.

Vysoký výkon u nové konzole od amerického softwarového gigantu by měly být schopny využít i starší hry, díky bezplatné aktualizaci totiž budou vylepšeny, aby běžely ve 4K rozlišení. Řeč je například o titulech Gears of War 4, Forza Horizon 3, Minecraft, Resident Evil 7, Final Fantasy 15, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands a Rocket League.

Na reálné testy si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Jasno o výkonu nového Xboxu by mělo být už v průběhu listopadu, právě tehdy se začne novinka prodávat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků