Hlavní obsah
USB flash disk DataTraveler 300 s kapacitou 256 GB Foto: Novinky

Největší USB flash disk na světě s kapacitou 256 GB stojí 17 tisíc korun

V polovině minulého měsíce představila společnost Kingston jako první na světě nový USB flash disk s úctyhodnou kapacitou 128 GB. Ani tato velikost ale asi není podle výrobce dostatečná, a proto po měsíci přichází na trh s další novinkou, která má dokonce dvojnásobnou kapacitu. Za 256 GB si ale zájemci pořádně připlatí, jeho pořizovací cena totiž byla stanovena na 650 eur, tedy bezmála 17 000 korun.

USB flash disk DataTraveler 300 s kapacitou 256 GB Foto: Novinky
Největší USB flash disk na světě s kapacitou 256 GB stojí 17 tisíc korun

Nový flash disk DataTraveler 300 s kapacitou 256 GB dokáže pojmout až 51 tisíc fotografií, 54 DVD disků, nebo 365 CD nosičů. I přesto si zachovává kompaktní rozměry 70,68 x 16,90 x 21,99 milimetrů.

Slabší stránkou novinky je její přenosová rychlost. Rychlost čtení 20 MB/s a zápis 10 MB/s rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co je možné na tuzemském trhu pořídit. I přesto je podporována technologie ReadyBoost v operačních systémech Windows.

USB flash disk DataTraveler 300 s kapacitou 256 GB

Foto: Novinky

Díky konstrukci klíčenky je možné USB konektor jednoduše zasunout do těla paměti, aby se při přenášení nepoškodil. Zajímavým doplňkem je také zabezpečovací software Password Traveler pro Windows.

K USB flash disku DataTraveler 300 s kapacitou 256 GB je poskytována nadstandardní pětiletá záruka. Novinka bude nejspíše kvůli vysoké ceně v obchodech nabízena pouze na objednávku.

Kam ukládat drahocenná počítačová data

Vypalování dat na kotouče CD nebo DVD má ke komfortu přímé práce se soubory hodně daleko. Není tedy divu, že k přenášení dat mezi počítači se mnohem více hodí USB flashdisky nebo externí pevné disky. USB rozhraní dnes nalezneme snad na každém počítači, univerzálností se proto tato média vyrovnají optickým diskům. Jenže kterou variantu zvolit?

Z hlediska zabezpečení se jeví jako lepší varianta flashdisk. V nabídce najdeme nejrůznější výrobky s ochranou začínající u číselného zámku, jiné zaměstnávají biometrické snímače otisků prstů, nejlepší potom šifrují obsah podle zadaného 256bit klíče. Zabezpečení je tak zcela instantní, funkční hned po vybalení z krabičky, a navíc na hardwarové úrovni. Existují externí disky s podobnými vymoženostmi, jejich cena je však průměrným kouskům silně vzdálena.

Na druhou stranu externí disky vedou, pokud vyžadujeme snadné zálohování dat. Dostanete s nimi většinou program pro automatickou synchronizaci, po zapojení disku k PC (a prvotním nastavení) tak proběhne vše automaticky. Díky vyšší kapacitě potom můžete synchronizovat prakticky vše. Jen se připravte, že takové programy komunikují v anglickém jazyce. To se týká i podobně vybavených flashdisků. [celá zpráva]

Technické parametry:

  • Model: DataTraveler 300:
  • Kapacita: 256 GB
  • Rychlost přenosu dat pro čtení: až 20 MB/s
  • Rychlost přenosu dat pro zápis:10 MB/s
  • Bezpečnost: zabezpečovací software Password Traveler pro Windows
  • Rozměry: 70,68 mm x 16,90 mm x 21,99 mm
  • Provozní teploty: 0° až 60° C
  • Teploty pro uskladnění: 20° až 85° C
  • Záruka: pětiletá záruční doba
  • Cena: 650 eur (17 000 korun)
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků