Hlavní obsah
Strop složený z obřích televizorů na veletrhu IFA Foto: Stefanie Loos, Reuters

Největší počítačový veletrh v Evropě přinese mobilní i hardwarové novinky

Sousední Německo se už tento týden stane Mekkou všech počítačových nadšenců. V Berlíně se totiž bude již tradičně konat IFA – největší počítačový veletrh v Evropě. Na něj se sjedou přední výrobci celého IT světa. K vidění budou kromě počítačů také nové tablety, chytré telefony a v neposlední řadě také různé hardwarové komponenty, periferie a nositelná elektronika.

Strop složený z obřích televizorů na veletrhu IFA Foto: Stefanie Loos, Reuters
Největší počítačový veletrh v Evropě přinese mobilní i hardwarové novinky

Brány největšího evropského počítačového veletrhu se široké veřejnosti otevřou v pátek 31. srpna. Novinářské dny přeplněné tiskovými konferencemi předních výrobců však odstartují už ve středu 29. srpna.

Jen během prvního dne své novinky ukážou společnosti Acer, Bang & Olufsen, Panasonic či Siemens. Hned další den, tedy ve čtvrtek, pak mají tiskové konference naplánovány firmy Samsung, Philips, Sony, Honor, BlackBerry či Lenovo.

Na akci nebudou chybět ani zástupci bezpečnostních podniků, jako je například Kaspersky Lab. Lze tedy předpokládat, že IFA přinese i pohled do aktuálních trendů počítačové bezpečnosti. A stranou patrně nezůstanou v tomto ohledu ani počítačové tablety a chytré telefony.

Veletrh IFA bude možné navštívit až do středy 5. září, kdy se definitivně brány berlínského výstaviště uzavřou.

Záplava novinek

Loňský ročník byl na novinky opravdu bohatý, stěžejní novinky na něm odhalili prakticky všichni výrobci ze všech koutů světa.

Prakticky vše se točilo okolo nových počítačových sestav a notebooků. Premiéru zde totiž měla celá rodina nové generace procesorů Intel Core. Výstava také ukázala, jak se transformuje trh s klasickými stolními počítači. Velké bedny, na které jsme zvyklí u pracovních stolů, prakticky vymizely. Výrobci se pochlubili novými all-in-one sestavami, které ukrývají všechny důležité součástky uvnitř monitoru.

Velký prostor byl dán především chytrým telefonům. Výrobci se předháněli, kdo nabídne výkonnější model s brilantnějším displejem. Právě smartphony by měly být velkým lákadlem i letošního ročníku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků