Hlavní obsah

Nejlepší sluchátka od Applu jsou v prodeji. V obchodech je ale nenajdete

Společnost Apple začala v úterý oficiálně prodávat špičková sluchátka AirPods Max, která představují to nejlepší v nabídce amerického počítačového gigantu. V obchodech byste ale tuto novinku hledali marně, neboť všechny kusy pro Českou republiku byly rozebrány již v rámci předobjednávek. Podobná je situace i v zahraničí.

Nejlepší sluchátka od Applu jsou v prodeji. V obchodech je ale nenajdete

Kdo by si myslel, že cenovka 16 490 Kč celou řadu potencionálních zájemců o koupi odradí, byl by na omylu. Zájem – podobně jako u dalších novinek s logem nakousnutého jablka – výrazně překonal očekávání.

Sluchátka AirPods Max si odbyla premiéru teprve minulý týden v úterý, Apple přitom okamžitě po premiéře spustil předobjednávky. Už minulý týden tak bylo jasné, že kdo neobjednal mezi prvními, bude mít před Vánocemi smůlu. Dodací lhůty se totiž protáhly až na 14 týdnů, jak avizují přímo zástupci amerického počítačového gigantu na svých oficiálních stránkách.

Co umí sluchátka od Applu?

Svou konstrukcí jsou sluchátka AirPods Max opravdu unikátní, jde o symfonii minimalistického designu s citem pro detail. Klenba hlavového mostu je vyrobena z prodyšné tkané síťoviny, rovnoměrně rozkládá hmotnost sluchátek a snižuje tlak na hlavu, kostra je pak zhotovena z nerezové oceli, ramena jsou samozřejmě teleskopická. Náušníky jsou potaženy speciální textilní síťovinou, takže při poslechu podle Applu doléhají na pokožku jako měkké polštářky.

Po straně sluchátek je korunka Digital Crown, kterou je možné ovládat hlasitost, přeskakovat skladby či přijímat hovory. Vypadá mimochodem úplně stejně jako u chytrých hodinek Apple Watch.

Apple AirPods Max

Foto: archív výrobce

Apple AirPods Max

Foto: archív výrobce

Lákadlem má být i „vysoce věrná reprodukce zvuku s aktivním potlačováním hluku“. V obou ohledech má patřit novinka k tomu nejlepšímu na trhu, sluchátka mají mít velký frekvenční rozsah, mohutné basy, přesné středy a průzračné výšky. Zkreslení má být zcela minimální. Na reálné testy si ale budeme muset samozřejmě počkat.

K jakémukoliv zařízení se sluchátka s logem nakousnutého jablka připojují také prostřednictvím technologie Bluetooth 5.0. Výdrž činí stejně jako u modelu od Microsoftu 20 hodin.

Apple AirPods Max

Foto: archív výrobce

Apple AirPods Max

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků