Hlavní obsah
Novinka by se měla od aktuálního modelu, který je vidět na snímku, lišit především velikostí displeje. Foto: Microsoft

Microsoft představí nástupce tabletu Surface ještě tento měsíc

Americký softwarový gigant Microsoft by mohl ještě tento měsíc představit nástupce svého počítačového tabletu Surface. Firma tento týden rozeslala pozvánky na prezentaci související s tímto tabletem, která se uskuteční 23. září v New Yorku. Žádné další podrobnosti ale neposkytla. Informovala o tom agentura DPA.

Novinka by se měla od aktuálního modelu, který je vidět na snímku, lišit především velikostí displeje. Foto: Microsoft
Microsoft představí nástupce tabletu Surface ještě tento měsíc

Společnost Microsoft uvedla Surface na trh společně s operačním systémem Windows 8 v loňském roce jako svůj první tablet. Microsoft chtěl pomocí tohoto přístroje konkurovat zavedeným značkám, jako je například iPad od Applu. Surfacu se však nepodařilo vzbudit výraznější zájem spotřebitelů.

Surface Pro

Foto: Microsoft

Server Wall Street Journal již dříve uvedl, že novinka by se od aktuálně nabízeného modelu měla lišit především v úhlopříčce displeje. Místo 10,6palcového panelu (1366 x 768 obrazových bodů) bude použit sedmipalcový monitor. Jeho rozlišení ale zatím není známo. [celá zpráva]

Stejnou taktiku použila v loňském roce společnost Apple. Vedle 9,7palcového tabletu začala nabízet také iPad Mini, který disponuje obrazovkou s úhlopříčkou 7,9 palce a rozlišením 1024 x 768 pixelů. Díky redukci rozměrů je o polovinu lehčí než předchozí verze, přitom je ale stejně výkonný.

iPad Mini

Foto: Apple

Microsoft nyní vstupuje rovněž do výroby mobilních telefonů. Minulý týden oznámil, že koupí od finské společnosti Nokia její divizi mobilních telefonů za 5,44 miliardy eur (zhruba 140 miliard Kč). [celá zpráva]

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů. V poslední době ale firma zaostává za konkurenty, kteří ji předstihli v orientaci na stále populárnější tablety a chytré telefony.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků