Hlavní obsah
 

Je nejstarší, přesto stále baví. Poptávka po konzoli Switch neutichá

Společnost Nintendo se pochlubila, že zájem o konzoli Switch neutichá ani po letech. Dohromady tak podnik prodal už 84,5 milionu těchto herních zařízení. Rostoucí prodeje jsou poměrně překvapivé, neboť na konci loňského roku si odbyly premiéru hned čtyři nové konkurenční konzole – konkrétně PlayStation 5 a 5 Digital Edition, dále pak Xbox Series S a Series X.

 
Je nejstarší, přesto stále baví. Poptávka po konzoli Switch neutichá

Zvýšené prodeje podpořila v uplynulých měsících především pandemie koronaviru, kvůli níž tráví lidé více času doma a hledají způsoby, jak se zabavit. Z toho mimochodem těží celý videoherní průmysl.

Prodeje Switche dosáhly loni v září cifry 61,4 milionu, za pouhých sedm měsíců tak přibylo více než 23 milionů dalších prodaných konzolí. V celkovém počtu 84,5 milionu jsou započítány všechny konzole, které se prodaly od uvedení na trh – tedy od března 2017.

Hlavní podíl na překonání této mety má tedy původní Switch. Jde o hybridní systém, se kterým je možné hrát nejen doma u televizoru, ale také na cestách. Toto zařízení je v první řadě plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, neboť na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Původní Nintendo Switch

Foto: archív výrobce

Původní Nintendo Switch

Foto: archív výrobce

Odlehčený model na cesty

Od loňského roku nicméně Nintendo láká také na konzoli Switch Lite. Jak již název napovídá, jde o odlehčený model, jenž nemá takové ambice jako jeho starší bratříček.

Primárně je novinka určena pro hraní na cesty. Právě proto se hráči musí smířit s absencí odnímatelných ovladačů. Využít nemohou ani speciální dokovací stanici, díky níž by bylo možné proměnit konzoli v televizní systém.

Právě díky jednoduššímu konceptu je ale novinka daleko menší a lehčí. Velikost je 91,1 mm x 208 mm x 13,9 mm, zatímco starší bratříček se chlubí rozměry 102 mm x 238 mm x 13,9 mm. Hmotnost pak klesla z 398 g na 275 g.

V obchodech se v současnosti nabízejí oba zmiňované modely. Hybridní Switch vyjde na 9190 Kč, zatímco za nový Switch Lite případní zájemci zaplatí 5590 Kč.

Nintendo Switch Lite

Foto: archív výrobce

Nintendo Switch Lite

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků