Hlavní obsah
Čip Kunpeng 920 Foto: Vincent Yu, ČTK/AP

Huawei nabídne nový čip pro datová centra. Varování Západu navzdory

Čínská telekomunikační společnost Huawei Technologies představila nový procesorový čip pro datová centra a cloudové služby. Novinka jí má pomoci expandovat v tomto segmentu na světovém trhu navzdory varování Západu, že by podnik mohl představovat bezpečnostní hrozbu, uvedla agentura AP. Většinu příjmů má firma z prodeje telekomunikačních zařízení a chytrých telefonů.

Čip Kunpeng 920 Foto: Vincent Yu, ČTK/AP
Huawei nabídne nový čip pro datová centra. Varování Západu navzdory

V současné době je Huawei největším světovým výrobcem síťových zařízení a dvojkou na trhu chytrých telefonů. Firma uvedla, že její čip Kunpeng 920 je navržen tak, aby zpracovával rostoucí množství dat z chytrých telefonů, zábavních a dalších služeb.

Čip Kunpeng 920 o velikosti sedmi nanometrů je určen pro nový server TaiShan, který firma rovněž představila a který nabídne na světovém trhu. V loňském roce firma ve světě prodala 980 000 serverů, což v porovnání s rokem 2012 představuje dvanáctinásobný nárůst. Navzdory restrikcím některých západních zemí Huawei předpokládá, že její globální tržby za loňský rok vzrostly zhruba o pětinu na 100 miliard dolarů.

Člen výkonné rady firmy William Xu ukazuje nový procesor.

Foto: Vincent Yu, ČTK/AP

Jak uvedl člen výkonné rady firmy William Xu v rozhovoru s televizí CNBC, cílem Huawei je stanout v první pětici na globálním trhu cloudových služeb.

Spojené státy, Austrálie a některé další země označily Huawei za bezpečnostní hrozbu a zavedly omezení na používání technologie této firmy. Huawei ale odmítá obvinění, že nad ní má kontrolu vládnoucí komunistická strana a že je úzce spojena s čínskou armádou, která koordinuje kybernetickou špionáž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků