Hlavní obsah
 

CES 2020: Hráči mají novou modlu, odhalen byl nejrychlejší monitor

Na své si na veletrhu CES v americkém Las Vegas přijdou rozhodně i hráči. Například společnosti Nvidia a Asus společně na této akci odhalily nejrychlejší monitor na světě, ten jako první nabízí obnovovací frekvenci 360 Hz. Dosavadní profesionální panely zvládaly pouze 240 Hz.

 
CES 2020: Hráči mají novou modlu, odhalen byl nejrychlejší monitor

Nejrychlejší monitor se jmenuje Asus ROG Swift 360. Právě číslovka v názvu odkazuje na rekordní obnovovací frekvenci, která by měla přinést hráčům ostřejší obraz, a především v rychlých esportových titulech i cennou konkurenční výhodu.

Na výstavišti si mohli návštěvníci vyzkoušet prakticky hned vedle sebe tradiční Full HD panel s obnovovací frekvencí 60 Hz a následně novinku, která je v praxi až šestkrát rychlejší. A rozdíl to byl opravdu markantní. Rychlejší odezva v praxi vylepšuje hráčovo zaměřování, sledování cíle a celkové vnímání hry.

Asus ROG Swift 360

Foto: archív výrobce

Samozřejmě rozdíl mezi 240Hz a 360Hz panelem již tak radikální nebude, ale profesionální hráči patrně budou vnímat i ty nejmenší nuance. Pro úplnost dodejme, že obrazovka nabízí úhlopříčku 24,5 palce a rozlišení Full HD, což je pro hraní on-line titulů ideální hodnota. Samozřejmostí je technologie G-Sync pro přesnou synchronizaci obrazu.

Kdy se model ROG Swift 360 začne prodávat v obchodech, však zatím není jasné. Otazník visí také nad pořizovací cenou.

Zajímavých herních strojů bylo na stánku společnosti Asus nicméně k vidění daleko více. Přestože v prodeji je již od konce loňského roku, velkou pozornost budil unikání hybrid ROG Mothership GZ700GX. Ten může fungovat jako stolní počítač, notebook i tablet. Více se o tomto modelu dozvíte v našem dřívějším článku.

ROG Mothership GZ700GX

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků