Hlavní obsah
 

CES 2020: Budoucnost patří rolovacím televizorům. Stočí se jako list papíru

Společnost Sharp bude dalším výrobcem, který se bude snažit na trhu zaujmout rolovacím televizorem, který se v případě nepoužívání sroluje do podstavce podobně jako list papíru. Novinka byla k vidění na veletrhu CES v americkém Las Vegas, nicméně již před časem podobnou novinku prezentovala také společnost LG. Právě to ale nasvědčuje tomu, že budoucnost patří rolovacím TV.

 
CES 2020: Budoucnost patří rolovacím televizorům. Stočí se jako list papíru

Nový televizor od společnosti Sharp je velmi kompaktní. OLED panel totiž nabízí úhlopříčku pouze 30 palců, což je zhruba 76 centimetrů. Na takto malé obrazové ploše nicméně nabízí velmi vysoké rozlišení, konkrétně jde o standard 4K.

Právě velikost obrazovky je největším rozdílem v porovnání s konkurenčním modelem LG Signature OLED TV R, ten totiž nabídl úhlopříčku 65 palců (150 cm). Díky menšímu OLED panelu by však novinka od Sharpu měla být citelně levnější, což může celou řadu potencionálních zákazníků zaujmout. Přesnou cenovku však výrobce zatím neprozradil.

BEZ KOMENTÁŘE: LG Signature OLED TV R

Video: LG

A co vlastně tedy rolovací televizory umí? OLED panel je ohebný a dokáže se automaticky srolovat do svého podstavce. Podobně jako kdybyste zatočili list papíru. Díky tomu se na obrazovku zbytečně nepráší ve chvíli, kdy ji nepoužíváte.

Unikátní technologie má i další přednosti. Obrazovku je možné rozvinout v různých poměrech stran – buď 21:9, nebo 16:9. Díky tomu se při sledování různých filmů nemusí obtěžovat s černými pruhy podél spodní a vrchní strany, které jsou jinak pro běžné TV typické.

Nový rolovací televizor od Sharpu by se měl začít prodávat ještě v letošním roce. Přesné datum dostupnosti však bude upřesněno až později.

Rolovací televizor od společnosti Sharp

Foto: archív výrobce

Novinka se stočí do podstavce jako list papíru.

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků