Hlavní obsah
Apple HomePod Foto: Stephen Lam, Reuters

Apple představil domácí asistentku. Zcela nový produkt po několika letech

Společnost Apple uvádí prakticky každý rok nové iPhony a iPady, letos se však tento americký počítačový gigant rozhodl představit zcela nové zařízení. Jde o speciální reproduktor, který bude v domácnostech fungovat v podstatě jako osobní asistentka.

Apple HomePod Foto: Stephen Lam, Reuters
Apple představil domácí asistentku. Zcela nový produkt po několika letech

Novinka se jmenuje HomePod, a i když se to nemusí na první pohled zdát, jde o sofistikované zařízení. To dokáže obsluhovat chytrou domácnost na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá.

Pro majitele zařízení s logem nakousnutého jablka to není zas tak velká inovace, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jde totiž o osobní asistentku Siri, kterou americký počítačový gigant v podstatě uzavřel do speciálního oválného reproduktoru.

Díky tomu bude Siri schopná se snáze napojit na systémy pro chytré domácnosti a na dálku řídit například termostaty, různá zabezpečovací zařízení, přehrávat hudbu apod.

Na premiéře nechyběl ani šéf Applu Tim Cook.

Foto: Stephen Lam, Reuters

Apple HomePod

Foto: Stephen Lam, Reuters

Zatím jen v zahraničí

Apple HomePod se na pultech obchodů objeví až v prosinci, tedy uprostřed vánoční nákupní horečky za cenu okolo 350 dolarů, tedy v přepočtu 8200 Kč. V první vlně se však počítá pouze s dostupností v Americe, Velké Británii a Austrálii.

Kdy bude domácí osobní asistentka s logem nakousnutého jablka dostupná v České republice, zatím není jasné.

Novinka se bude nabízet i v tmavém provedení.

Foto: Stephen Lam, Reuters

Sluší se nicméně podotknout, že podobná zařízení již nabízejí nějakou dobu i další výrobci. Loni byl představen například konkurenční model Google Home a už v roce 2015 Amazon Echo. Právě první zmiňovaný přístroj je již dostupný i v tuzemských obchodech za necelých pět tisíc korun. HomePod je tak o více než tři tisíce korun dražší.

Zcela nové zařízení představila společnost Apple naposledy na podzim roku 2014. Tehdy šlo o chytré hodinky Apple Watch. [celá zpráva]

Apple Watch

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Jak postavit chytrou domácnost

Chytré už dávno nejsou jen telefony, v dnešní době jsou tímto přídavným jménem označovány také žárovky, termostaty a řada dalších zařízení.

V chytré domácnosti zkrátka najde uplatnění celá řada zařízení. Jde například o zařízení, která umožňují sledování či ovládání některých funkcí na dálku. Připojit se k nim je možné prostřednictvím telefonu nebo tabletu přes internet, i když je uživatel na druhém konci planety.

Celosvětovou počítačovou síť mohou tímto způsobem využívat nejrůznější rekordéry, meteorologické stanice, ale klidně také chytré žárovky, u kterých je možné upravovat teplotu světla.

K čemu je to všechno dobré? Uživatelé si mohou nechat pomocí podobných zařízení automatizovat některé rutinní úkony a tím zpříjemnit bydlení. Chcete mít před příjezdem domů otevřená vrata, garáž a rozsvícená světla? Nebo při vstupu do koupelny mít připravenou vanu? Rozsvítit na terase nebo vytáhnout venkovní žaluzie? Nic z toho není problém. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků