K pevnému internetu je podle studie KPMG v Česku připojeno téměř 71 procent domácností. Chytré náramky a další chytrá zařízení se vyskytují ve zhruba 15 ze 100 domácností s internetem. V průměru má každý člen domácnosti k dispozici tři zařízení.

Z pohledu datové náročnosti připadá na průměrnou domácnost šest datově náročných zařízení, jako jsou mobil nebo notebook, a pouze 0,4 datově nenáročného připojeného zařízení, např. chytré náramky nebo pračky.

Chytré funkce u moderních spotřebičů mají uživatelům především usnadnit život. Například u praček se praní přizpůsobí dennímu režimu zákazníka.

Na trhu televizních přijímačů jasně dominují chytré televize s připojením na internet. Celkově více než 80 procent prodaných televizorů má funkci Smart TV.

Stavíme chytrou domácnost

V dnešní době už nejsou chytré pouze telefony. Tímto přídavným jménem bývají označovány také žárovky, termostaty a řada dalších zařízení. Kamery, dětské chůvičky, senzory kouře, termostaty nebo klidně i žárovky. Všechna tato zařízení najdou uplatnění v chytré domácnosti. Jak je z řádků výše patrné, jde zpravidla o přístroje, které umožňují sledování či ovládání některých funkcí na dálku.

Připojit se k nim je možné prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu přes internet. A to klidně i z druhého konce planety. Při spěchu do práce se tak už například nemusíte obávat, zda jste nezapomněli vypnout žehličku, s chytrou zásuvkou to jednoduše uděláte prostřednictvím dotykového displeje svého chytrého telefonu.

Celosvětovou počítačovou síť mohou tímto způsobem využívat nejrůznější rekordéry, meteorologické stanice, ale klidně také chytré žárovky, u kterých je možné upravovat teplotu světla. [celá zpráva]