„Jsme menší než konkurence, a podle toho musíme plánovat,“ uvedl šéf francouzské pobočky Philippe Lavoué v rozhovoru pro list Les Numériques.

Narážel přitom právě na největší konkurenty – společnosti Microsoft a Sony. První jmenovaný softwarový gigant totiž od loňského roku láká případné zájemce na televizní konzoli Xbox One X, která je stavěna právě na hraní v jemném rozlišení 4K.

To je čtyřikrát více než v případě Full HD, obraz je tedy ve skutečnosti daleko více detailní a působí věrnějším dojmem.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Xbox One X

Zdroj: archív výrobce

Video

BEZ KOMENTÁŘE: PlayStation 4 Pro

Na standard 4K sází také společnost Sony, byť její konzole PlayStation 4 Pro není tak výkonná jako v případě Xboxu One X. Japonský podnik ale zase proti tomu nabízí ke svému hernímu systému helmu pro virtuální realitu. Ta dokáže přenést uživatele přímo doprostřed děje jednotlivých titulů, což zkrátka u obyčejných televizorů možné není.

Ani o jednom z podobných lákadel však Nintendo neuvažuje. „Když budeme dělat to samé co ostatní, budeme odsouzeni k záhubě,“ reagoval přímočaře Lavoué.

Nintendo místo toho vsadilo už u aktuálně nabízené konzole na netradiční koncept - vyrobilo hybridní systém, se kterým je možné hrát nejen doma u televizoru, ale také na cestách. Řeč je pochopitelně o konzoli Switch.

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Tento systém je v první řadě plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dodávané dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourává nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty stačí jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název JoyCon. Hráč může mít ovladač v každé ruce, případně jeden může půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě lze i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.

Kdy bude představena nějaká další televizní konzole od společnosti Nintendo, šéf francouzské pobočky neprozradil.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: