Novinka se jmenuje PC VivoPC X a její rozměry jsou 260 x 280 x 76 mm. Je to tedy opravdový drobek, alespoň tedy na poměry herních strojů. Skříň je tradičně vyvedena v odstínech černé a červené barvy, právě na takovou barevnou kombinaci sází herní sestavy řady Republic of Gamers pravidelně.

To nejzajímavější se vcelku pochopitelně ukrývá uvnitř. Srdcem celého počítače je procesor Intel Core i5-7300HQ, jehož čtyři jádra v základu tepou na frekvenci 2,5 GHz. V případě potřeby se však dokážou automaticky přetaktovat až na 3,5 GHz.

Asus PC VivoPC X

Pohled do útrob nové sestavy

FOTO: archív výrobce

O grafický výkon se pak stará karta GeForce GTX 1060, která by měla zajistit dostatek výkonu pro hraní ve Full HD rozlišení, a to i při vysokých detailech. Podle výrobce by výkon tohoto stroje měl mimochodem bohatě stačit i pro chod moderních systémů pro virtuální realitu.

Pro úplnost dodejme, že kapacita operační paměti je 8 nebo 16 GB a jde o moduly typu DDR4. V základu má sestava bohužel pouze obyčejný pevný disk s kapacitou 1 TB. Na základní desce se nicméně ukrývá M.2 slot, uživatelé tedy mohou sami stroj snadno vylepšit o rychlejší SSD jednotku.

Asus PC VivoPC X

Asus PC VivoPC X

FOTO: archív výrobce

PC VivoPC X je zatím v prodeji pouze v zahraničí. Základní konfiguraci s 8 GB operační paměti si výrobce cení na baťovských 799 dolarů, tedy v přepočtu bezmála 20 000 korun.

Kdy se novinka začne prodávat na tuzemském trhu, není v tuto chvíli jasné. Lze nicméně předpokládat, že přístroj se v českých obchodech bude nabízet patrně ještě o několik tisíc korun dráž. K uvedené částce si je totiž nutné připočítat ještě náklady na dovoz a daň.