Podle informací listu The Wall Street Journal ani samotné Nintendo nečekalo, že zájem bude tak obrovský. Výroba se kvůli tomu má nyní zdvojnásobit.

Japonský herní gigant původně počítal s tím, že v novém finančním roce, který pro něj začíná v dubnu, vyrobí osm miliónů herních konzolí Switch. Nakonec však byly objednávky navýšeny údajně na 16 miliónů kusů.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

Že má Switch zaděláno na úspěch hlásili jednotliví prodejci už zkraje března, kdy se novinka začala oficiálně prodávat prakticky po celém světě. Tehdy si jen v Anglii během prvního víkendu koupilo novinku více než 80 tisíc lidí. Přitom předchůdce Wii U si za první dva dny koupilo jen 40 000 lidí.

V tuzemských obchodech se Switch prodává podle Zboží.cz od 8694 Kč.

Na doma i na cesty

Switch se dá do češtiny přeložit jako přepínač. Toto slovo pravděpodobně nejlépe vystihuje to, co novinka skutečně umí.

Nintendo Switch

Nintendo Switch

FOTO: archív výrobce

V první řadě je totiž Switch plnohodnotnou televizní konzolí. Ve chvíli, kdy zařízení vytáhnete z dokovací stanice, máte kapesní herní systém s vlastní obrazovkou. Nintendo tak odbourá nutnost pořizování dvou zařízení, na doma i na cesty bude stačit jen jedno.

Zařízení má na obou bocích odnímatelné bezdrátové ovladače, které nesou název Joy-Con. Hráč může použít Joy-Con ovladač v každé ruce, případně jeden půjčit kamarádovi, se kterým bude hrát. Přikoupit samozřejmě půjdou i další, aby mohlo na systému hrát více lidí najednou.