První verzi svého chytrého náramku Band uvedla na pulty obchodů společnost Microsoft už v roce 2014. Vylepšená druhá generace si pak premiéru odbyla o rok později před Vánocemi.

Ještě v průběhu letošního roku bychom se tak podle logiky věci měli dočkat třetí generace. Zdroje serveru ZDNet nicméně tvrdí, že přinejmenším v tomto kalendářním roce se žádného náramku, potažmo chytrých hodinek, nedočkáme.

Vývojáři byli propuštěni

A nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v příštím roce změnit. Americký softwarový gigant totiž údajně rozpustil skupinu vývojářů, kteří se snažili zprovoznit na náramku Band derivát operačního systému Windows 10.

Připomeňme, že Microsoft si na desítkách v uplynulém roce velmi zakládal a tvrdil, že tento operační systém bude schopný fungovat nejen na počítačích a noteboocích, ale také prakticky na jakékoliv další elektronice – chytré náramky a hodinky nevyjímaje.

A když nemůže na náramku Band fungovat operační systém Windows 10, nedává patrně americkému softwarovému gigantu žádný smysl pracovat na nové verzi.

Uzavřený ekosystém

S desítkami se totiž společnost snaží vytvořit uzavřený ekosystém, kdy uživatelé budou používat všechna zařízení opatřená systémem Microsoftu. Podobně se uživatele snaží nalákat také společnost Apple prostřednictvím iPhonů a iPadů na počítače s Mac OS X.

Sluší se také podotknout, že ani jedna z doposud nabízených generací chytrých náramků Band neslavila kdovíjaké prodejní úspěchy. To je však dáno tím, že lidé mají větší zájem o plnohodnotné chytré hodinky, kde zatím kralují společnosti Apple a Samsung.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: