Druhá generace chytrých hodinek s logem nakousnutého jablka se plným názvem jmenuje Apple Watch Series 2. Stejně jako v případě předchůdce se bude nabízet v různých provedeních, která se liší velikostí displeje a použitým materiálem.

Apple Watch Series 2

Apple Watch Series 2

FOTO: archív výrobce

Základ nabídky budou tvořit hodinky s hliníkovým pouzdrem, střed je z nerezové oceli a nejvíce si americký počítačový gigant cení nový výrobní materiál – keramiku. Ve všech zmiňovaných případech jsou k dispozici provedení s pouzdrem o velikosti 38 mm a 42 mm.

Rozdíly v cenách jsou velmi výrazné. Nejlevnější provedení začíná na ceně 11 290 Kč, keramická verze Edition ale vyjde klidně i na 41 490 Kč. Více o cenách jednotlivých modelů napoví následující tabulka.

Apple Watch Series 2 – hliníkové pouzdro
38 mm
11 290 Kč
42 mm
12 290 Kč
Apple Watch Series 2 – pouzdro z nerezové ocele
38 mm od 17 990 Kč
42 mm od 20 990 Kč
Apple Watch Edition – keramické pouzdro
38 mm
od 39 990 Kč
42 mm
od 41 490 Kč

Na pultech tuzemských obchodů se chytré hodinky od amerického počítačového gigantu objeví v pátek 23. září. Tehdy oficiálně startuje také prodej nových iPhonů 7 a 7 Plus. O jejich cenách jsme psali již dříve.

Co umí nové hodinky od Applu?

Apple Watch Series 2 na první pohled vypadají úplně stejně jako první generace, ale podle zástupců společnosti Apple byly zcela přepracovány. Nově s nimi například jejich majitelé mohou plavat, protože jsou vodotěsné.

Jeff Williams, Apple's chief operating officer, speaks during an event to announce new products on Wednesday, Sept. 7, 2016, in San Francisco. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Druhá generace chytrých hodinek Apple Watch

FOTO: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Zvýšen byl také výkon. V útrobách zařízení se ukrývá dvoujádrový procesor, který je podle informací výrobce až dvakrát rychlejší, což by se mělo pozitivně promítnout do plynulosti celého operačního systému.

Vylepšení se dočkal i dotykový displej, který je dvakrát jasnější. Měl by tedy být daleko lépe čitelný na slunci. Nově je také zabudován GPS adaptér.

Více se o novinkách, které Apple představil na středeční tiskové konferenci, dozvíte v našem dřívějším článku. [celá zpráva]

Druhá generace chytrých hodinek Apple Watch.

Druhá generace chytrých hodinek Apple Watch

FOTO: Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

TIP: Svižný a bezpečný prohlížeč od Seznamu. Upozorní na nové e-maily a pejsek Krasty dá vědět, když zjistí něco navíc.