Tato informace, kterou přinesl server Fudzilla, je poměrně překvapivá. Na veletrhu CES totiž šéf společnosti Nvidia Jen-Hsun Huang prohlásil, že „mobilní čip Tegra X1 je pro potřeby tabletů příliš výkonný“.

Z malého kusu křemíku se totiž podařilo jeho tvůrcům vykřesat takový výkon, jako měl v roce 2000 nejvýkonnější superpočítač na světě. To byl koneckonců i jeden z hlavních důvodů, proč Nvidia zamířila s novinkou do automobilového průmyslu.

Tegra X1 má sloužit také v automobilovém průmyslu. Na snímku je palubní deska postavená právě na tomto čipu.

Tegra X1 má sloužit také v automobilovém průmyslu. Na snímku je palubní deska postavená právě na tomto čipu.

FOTO: mif, Novinky

Takový výkon má být v autech využitelný hned v několika oblastech. Kromě klasických multimediálních funkcí a navigace se má starat také o převod textu na řeč v reálném čase. To by mělo umožnit například přečtení došlých SMS zpráv a e-mailů.

Inteligentní systém s novým čipem také zvládne rozpoznat člena domácnosti, který auto právě řídí, a automaticky podle toho nastaví jednotlivé funkce vozu.

Přestože je čip Tegra X1 tak výkonný, má překvapivě i příznivou spotřebu. Nic tak nebrání jeho nasazení do mobilního světa. První tablet s takovýmto výkonem by měla představit přímo Nvidia, a to na konferenci GPU Technology Conference (GTC). Ta se koná 17. března, připomněl server Fudzilla.

Zástupci společnosti Nvidia zatím informace o chystaném tabletu nijak nekomentovali. To ale není nijak výjimečné, protože tento výrobce vždy potvrzuje novinky až na svých tiskových konferencích.