Novinka zvaná Mouse Box se na první pohled nijak výrazně neliší od běžné počítačové myši, snadno se tak schová v jakékoli ruce a v kabelce nebo brašně nezabere příliš mnoho místa. Právě kompaktní rozměry jsou podle tvůrců tou největší předností.

Mouse Box

Mouse Box

FOTO: archív výrobce

S ohledem na velikost se nová počítačová sestava z polské produkce nemusí stydět ani za svou hardwarovou výbavu. Pracovní tempo udává čtyřjádrový procesor ARM Cortex při frekvenci 1,4 GHz. Pro uložení dat je k dispozici 128GB flashové úložiště.

Ve výbavě miniaturního stroje nechybí ani bezdrátový adaptér wi-fi, stejně jako dva USB konektory, ke kterým je možné připojit například externí čtečku paměťových karet, flash disk nebo klávesnici.

Mouse Box však funguje i bez poslední zmiňované periferie. Vystačí si pouze s monitorem, jenž je možné připojit prostřednictvím rozhraní microHDMI.

Mouse Box

Mouse Box

FOTO: archív výrobce

Dokonce nepotřebuje ani zdroj napájení. Má totiž vestavěnou baterii. Jaká bude její výdrž, však tvůrci neprozradili. S ohledem na konfiguraci novinky lze odhadovat, že se bude pohybovat v řádu hodin.

Mouse Box bude pracovat pod operačními systémy Android nebo Linux. Poláci v současnosti pracují na prototypu miniaturní sestavy. Kdy se objeví ve volném prodeji, zatím není jasné. Otazník visí také nad cenovkou novinky.