Když se posadíte před chytré zrcadlo od Panasoniku, v první chvíli ani netušíte, že se jedná o nějaký sofistikovaný systém. Teprve po chvilce se zpoza zrcadla rozzáří obrazovka, na které kromě své tváře vidíte také širokou řadu nabídek po stranách.

V nabídkách se ukrývají desítky nejrůznějších rtěnek, očních stínů, řasenek a dalšího nezbytného náčiní pro něžné pohlaví. Vy pak už jen pomocí dálkového ovládání vybíráte konkrétní volby. Snadno tak můžete zjistit, jestli se vám zrovna bude hodit spíše červená nebo růžová rtěnka.

Celý systém reaguje na pohyby hlavy a v reálném čase je zpracovává.

Hlava je přitom snímána kamerou, díky čemuž dokáže celý systém reagovat na pohyby hlavy a v reálném čase je zpracovat. Když se tedy na sebe podíváte z boku, obraz se okamžitě přizpůsobí. Skutečně to vypadá, jako byste byli namalovaní.

Nalíčit se ale potom ve finále musíte pochopitelně sami. Systém od Panasoniku má posloužit především v nejrůznějších kosmetických studiích, aby klienti viděli, jak budou vypadat ještě před začátkem celé „operace“.

Toshiba míří do obchodů s oblečením

Velmi podobně funguje také systém od Toshiby. Místo toho, aby se tento výrobce soustředil na zkrášlující procesy, razí si cestu do obchodů s oblečením. Vyzkoušet tak můžete snadno celou nabízenou garderobu, aniž sundáte jediný kus oblečení.

Systém od Toshiby umožňuje vyzkoušet celou garderobu bez sundání byť jen jediného kousku oblečení.

Systém od Toshiby umožňuje vyzkoušet celou garderobu bez sundání byť jen jediného kousku oblečení.

FOTO: mif, Novinky

Systém opět funguje velmi svižně. Jakékoli pootočení postavy se okamžitě promítne na zrcadlo, respektive velkou obrazovku, a to včetně pootočení zkoušeného oblečení. Proti systému od Panasoniku se navíc celý systém obsluhuje bezdotykově – gesty, stejně jako se ovládá televizní konzole Xbox se senzorem Kinect.

Nutno podotknout, že podobné systémy prezentovali různí výrobci už před pár lety. Masovějšího rozšíření se ale nikdy nedočkaly kvůli řadě provozních „much“. Chytrá zrcadla od Panasoniku i Toshiby ale vypadají velmi použitelně. Zda však najdou uplatnění na trhu, ukáže až čas.

Chytré zrcadlo od Toshiby je možné ovládat bezdotykově.

Chytré zrcadlo od Toshiby je možné ovládat bezdotykově.

FOTO: mif, Novinky

Čtěte také další zprávy z CESu 2015:
Chytré helmy mají zabránit dopravním nehodám
S tabletem za 700 Kč chtějí udělat díru do světa
K mobilu půjde připojit už i víno