Ceny modelu VAIO Fit multi-flip startují podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, na 19 990 Kč. V závislosti na hardwarové konfiguraci se však cena může vyšplhat klidně až k hranici 40 tisíc korun.

VAIO Fit multi-flip

Jedním jednoduchým pohybem novinku proměníte v tablet.

FOTO: archív výrobce

Aktuálně se hybrid od Sony v Česku nabízí v rámci předobjednávky, fyzicky skladem by jej však obchodníci měli mít ještě před Vánocemi. A to platí pro všechny tři velikosti – 13, 14 i 15palcový model.

VAIO Fit multi-flip

VAIO Fit multi-flip jako tablet

FOTO: archív výrobce

Všechny tři verze fungují jako taková malá šikovná skládačka. Místo oddělitelného mechanismu totiž výrobce vsadil na otočný displej. V podstatě v polovině hliníkového víka je miniaturní přehyb, díky kterému lze displej otočit na druhou stranu.

VAIO Fit multi-flip

Místo oddělitelného mechanismu výrobce vsadil na otočný displej.

FOTO: archív výrobce

Ve standardním režimu tak novinka vypadá jako obyčejný notebook, jedním jednoduchým pohybem ji ale proměníte v tablet. Zajímavý je také režim prezentačního zařízení, ve kterém klávesnice slouží v podstatě jenom jako podstavec a vše se ovládá prostřednictvím dotykového IPS displeje.

VAIO Fit multi-flip

Prezentační režim může sloužit například pro přehrávání filmů.

FOTO: archív výrobce

Obrazovka novinky má rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů, a to u všech tří úhlopříček (13, 14, 15 palců). Dvoujádrový procesor Intel Pentium 3556U (1,7 GHz) spolupracuje se 4 GB operační paměti a integrovaným grafickým čipem Intel HD. Kapacita pevného disku dosahuje hodnoty 500 GB. Praktickým doplňkem je podsvícená klávesnice.