Základem Mini PC MK809III je čtyřjádrový procesor Cortex-A9 s taktem 1,6 GHz a čtyřjádrová grafika Mali-400MP4. Podobné čipy se montují i do výkonných počítačových tabletů i chytrých telefonů. Problém jim nedělá ani přehrávání Full HD videa při rychlosti 60 snímků za sekundu.

Mini PC MK809III

Rozšířit vestavěnou paměť je možné prostřednictvím čtečky paměťových karet.

FOTO: RikoMagic

Dále jsou k dispozici 2 GB operační paměti a 8 GB úložný prostor. Ten je možné jednoduše rozšířit pomocí paměťových karet typu microSD až o dalších 64 GB. Samozřejmostí je podpora bezdrátových standardů WiFi a Bluetooth.

Poslouží také jako HTPC

Novinku, která je vybavena operačním systémem Android, je možné používat jako jednoduchý počítač s monitorem, klávesnicí a myší. Podle tvůrců ale uplatnění najde také u televizorů, kde může sloužit jako HTPC (Home Theater Personal Computer, tzn. domácí počítačové kino). K TV se novinka jednoduše připojí prostřednictvím HDMI konektoru, přičemž napájení obstarává USB port.

Na pultech zahraničních obchodů by se Mini PC MK809III měl objevit v průběhu několika týdnů za 76 USD (1500 Kč). Dostupnost v Česku zatím výrobce nepotvrdil.

Na trhu je miniaturních počítačů celá řada a další výrobci chystají. Uvedení vlastního miniaturního počítače s příznivou cenou avizovala například také společnost Dell na veletrhu CES 2013 v Las Vegas. Jmenovat se bude Ophelia. [celá zpráva]

Porovnání velikosti počítače Dell Ophelia s brýlemi.

Porovnání velikosti počítače Dell Ophelia s brýlemi.

FOTO: Dell