Podle Thilla novinka od Microsoftu zatím na konkurenci zdaleka nestačí. Například Applu se za stejné období podařilo prodat 20 miliónů iPadů. Prodejní čísla se ale podle analytika UBS mohou v letošním roce výrazně zlepšit.

Prvotina amerického softwarového gigantu je zatím totiž dostupná pouze na vybraných trzích, například v USA, Kanadě, Anglii, Francii či sousedním Německu. V nadcházejících měsících by se ale nabídka měla rozšířit i do dalších států, mimo jiné i do České republiky.

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft

Základní verze postavená na procesoru Nvidia T30, která má k dispozici 2 GB operační paměti a 32GB úložný prostor, se prodává za 479 USD (9500 Kč). Za 100 dolarů (1900 Kč) je možné k tabletu od Microsoftu přikoupit speciální kryt, který po jednoduchém nacvaknutí bude sloužit jako klávesnice.

Nejvyšší verze novinky je již dodávána s tímto krytem a navíc má 64GB paměť. Tu si Microsoft cení na 699 USD (13 300 Kč). Za cenu přesahující hranici 20 000 korun by se pak měla začít v prvním kvartálu letošního roku začít prodávat nejvýkonnější verze s procesorem Intel Core i5, která bude konkurovat ultrabookům. [celá zpráva]

Microsoft Surface

Microsoft Surface

FOTO: Microsoft