Asus Taichi 21 aktuálně nabízí podle Zboží.cz přes osm desítek různých prodejců. Skladem v e-shopu nebo na prodejně jej má ale jen pár obchodů. Cenu pod 40 000 Kč je možné najít zhruba o poloviny nabídek, nejlevnější nabídka startuje na 38 565 Kč.

Je více než pravděpodobné, že v následujících dnech nebo týdnech bude cena ještě výrazně nižší. Aktuálně je totiž možné na tuzemském trhu zakoupit výhradně vrcholný model s 1,9GHz procesorem Intel Core i7, 4 GB operační paměti a rychlou 256GB SSD jednotkou. Prodávat by se měla ale začít také levnější varianta, která bude disponovat procesorem Intel Core i5 (1,7 GHz) a pouze 128GB SSD diskem.

Taichi 21

Taichi 21

FOTO: Asus

Asus Taichi 21 má velmi zajímavou konstrukci. Pokud je notebook otevřený, neliší se nijak výrazně od běžných přenosných počítačů. Ve chvíli, kdy jej zavřete, objevíte na víku druhý displej. Ten je stejně jako primární dotykový, má úhlopříčku 11,6 palce a rozlišení 1920 x 1080 pixelů.

V obou režimech je přitom možné pracovat s operačním systémem Windows 8 a se všemi uloženými daty. Novinkou se Asus snaží zaujmout především uživatele, kteří si nechtějí kupovat zvlášť tablet a notebook a chtějí pouze jediné zařízení.

Taichi 21

Taichi 21

FOTO: Asus