Analytici předpovídají příchod menší verze iPadu již několik měsíců. Nový přístroj by podle nich sice mohl snížit marže Applu, ale zároveň by měl firmě pomoci zabránit konkurentům v získání dominantní pozice na čím dál důležitějším trhu s počítačovými tablety.

Zadní kryt iPadu Mini

Existenci iPadu Mini potvrzují fotografie jednotlivých dílů, které už nějakou dobu kolují internetem. Na snímku jde vidět zadní kryt novinky.

FOTO: Ukrainiaphone.com

Informace o existenci iPadu Mini, jehož displej by měl mít úhlopříčku 7,85 palců, už potvrdil šéfredaktor serveru iMore René Ritchie, který zároveň konstatoval, že novinka bude velice levná. „Podle našich zdrojů bude cena novinky nastavena agresivně nízko, stejně jako to Apple udělal se svým MP3 přehrávačem v roce 2004 – nenechá naprosto žádný prostor pro konkurenci,“ konstatoval Ritchie.

Společnost Apple zatím informace o novém iPadu Mini nijak nekomentovala. To ale není ničím výjimečným, protože zástupci firmy za žádných okolností neprozrazují informace o nových produktech před jejich oficiálním představením.